Dziki Zakątek na Dzień Ziemi i nie tylko….

Foto            Kiedy obchodzimy Dzień Ziemi? Każdy odpowie – w kwietniu.Ile państw obchodzi to święto? 192.Jakie hasło przewodnie towarzyszyło nam w tym roku? Planeta vs Plastik. Jak można świętować ten dzień? Oczywiście, aktywnie. 

            Co roku staramy się, by nie tylko w teorii, ale również w praktyce troszczyć się o otaczający nas świat. Przygotowujemy gazetkę poglądową, odnoszącą się do bieżących problemów związanych z naszą planetą, zachęcamy do poszukiwania informacji i gimnastyki mózgu przy rozwiązywaniu różnorodnych zadań. Nie zapominamy o ćwiczeniu naszego ciała chociażby przy tworzeniu „Dzikiego Zakątka”. Ponownie podjęliśmy próbę utworzenia łąki kwietnej. Przygotowaliśmy teren, wysialiśmy nasiona. Posadziliśmy również różnokolorowe budleje Davida, ogniki, rokitniki, morwy, róże  -  rośliny dla pszczół, motyli i ptaków. Znaleźliśmy zaciszne miejsce dla pszczół i urządziliśmy ,,hotelik” dla nich i innych owadów. Umieściliśmytam domki przygotowane przez uczniów klas piątych i szóstych. Mamy nadzieję, że tymi działaniami stworzymy miejsce przyjazne naturze i człowiekowi.

            Chętni uczniowie na wybranych zajęciach mogli również stworzyć własne kompozycje sadzonek w probówce. Poznali w praktyce na czym polega rozmnażanie wegetatywne, obserwowali tworzenie się korzeni, sadzili rośliny  i prowadzili obserwacje.

            „Matematyka na zielono” – „Miododajni Architekci wśród drzew” oraz innowacja pedagogiczna „Bliżej natury” to możliwość sprawdzenia teorii w praktyce. Jeśli ktoś pyta: po co? I dlaczego? To tutaj właśnie znajduje odpowiedź.

„Powiedz mi a zapomnę, pokaż a zapamiętam, pozwól mi zrobić a zrozumiem” – słowa Konfucjusza są ciągle aktualne i pragniemy je nadal realizować.

 

Dodatkowe informacje