Dawid Sanocki laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego “Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

Logo     Ogólnopolski Konkurs „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 – 1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego. Za naszą i waszą wolność”.

 Po raz kolejny możemy być dumni z sukcesów naszego ucznia Dawida Sanockiego. Dawid będzie reprezentował Szkołę Podstawową w Tarnowcu na etapie centralnym w Warszawie podczas gali finałowej Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 – 1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego. Za naszą i waszą wolność”.

Awans został osiągnięty po III etapie tego Konkursu. Jednocześnie “nasz Reprezentant” został po raz drugi laureatem tych zawodów i w czerwcu 2024 roku zmierzy się z najlepszymi “losowiczami” w Polsce. Sukces osiągnięty został po wielostopniowych eliminacjach, w których Dawid osiągał bardzo wysokie wyniki.

Trzeba też wspomnieć o innych uczestnikach tego Konkursu, którzy brali udział we wcześniejszych etapach. Byli to:

Antoni Sobota, Kacper Ryba, Filip Wójcik, Michał Mioduszewski – klasa Va

Hubert Kołbuc - klasa VIa

Jakub Marek – klasa VIIa

Jan Mioduszewski – klasa VIII

Jacek Bracik

 

Dodatkowe informacje