Wiosenny Dzień Talentów 2024.

Foto          „Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu:
          dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada.” (Stanisław Staszic)

21 marca jest oficjalnym, kalendarzowym początkiem wiosny. Wiosna to najbardziej optymistyczna i – zdaniem wielu – najpiękniejsza pora roku. Każdy uwielbia ten moment, kiedy natura budzi się z długiego, zimowego snu. Dlatego nadejście wiosny to święto, które obchodzi się w niemal każdym zakątku świata.

W naszej szkole z tej okazji odbył się Wiosenny Dzień Talentów, bo tych u nas z pewnością nie brakuje, a świadczą o tym liczne osiągnięcia w różnych dziecinach.

            Na początku prowadzący przypomnieli sukcesy naszych uczniów w konkursach matematycznych, historycznych, przyrodniczych oraz z języka angielskiego, a następnie dzieci zaprezentowały swoje niesamowite umiejętności w przeróżnych kategoriach.

Pierwszą uczestniczką przeglądu talentów była Milena Kupka z klasy IIb. Milenka zaśpiewała piosenkę „Baśnie pana Andersena”. Następnie swoje umiejętności muzyczne zaprezentowała Zofia Kołbuc z klasy III. Zosia uczy się gry na pianinie 4 lata i zagrała utwór „Halleluja”. Kolejną uczestniczką była Róża Betlej, która pochwaliła się swoimi akrobatyczne umiejętnościami. Róża jest uczennicą klasy Ia i trenuje akrobatykę sportową. Błażej Żurad z klasy IV uczy się już trzeci rok w Szkole Muzycznej I stopnia, w Jaśle, w klasie fortepianu i w czasie naszego święta zagrał pięknego Nokturna. Talent recytatorski zaprezentował Ignacy Betlej z klasy III, który przedstawił swoją interpretację wiersza „Krakanie”. Na naszej gali nie zabrakło również śpiewu. Amelia Sieniawska i Lilianna Goleń – uczennice klasy Vb zaśpiewały w duecie piosenkę „Dzięki, że jesteś”.  Niesamowity talent zaprezentował uczeń klasy IV –  Szymon Ciepiela. Bierze on udział w zawodach speedcubingu, czyli układania kostki Rubika na czas.  Szymon opowiedział od jak dawna trenuje układanie kostki i skąd wzięła się jego pasja. Opowiedział o zawodach oraz o swoich sukcesach. Na koniec kilkakrotnie ułożył kostkę nie przekraczając czasu 10 sekund zadziwiając wszystkich zebranych. Kolejną uczestniczką była Anita Sajdak z klasy IV. Anita uczy się gry na keyboardzie dopiero 3 miesiące ale już pięknie zagrała utwór „Kiedy święci wchodzą”.  Następnie interpretację wiersza Beaty Świszcz „Tu i teraz” zaprezentowała Ewa Jasińska z klasy Vb. W naszej szkole nie brakuje talentów muzycznych. Publikę porwał swym występem Wojciech Forystek z klasy VIa, który na akordeonie zagrał utwór „Lipka”. Karate to niesamowity sport, który trenuje Milena Lawera z klasy VIIa. Milena opowiedziała o swojej pasji i treningach. Pochwaliła się znajomością języka japońskiego i zaprezentowała kilka elementów sztuki walki czym wzbudziła zachwyt publiczności. Następnie wystąpiła  Milena Lawera, uczennica klasy VIIb, która uczy się gry na flecie poprzecznym.  Ostatnim uczestnikiem gali był Hubert Kołbuc z klasy VIa, który uczy się gry na pianinie 4 lata. Huber zaprezentował nam utwór  „Róża i bez”.

Akademię przygotowali uczniowie klasy VIa: Michał Sanocki, Zuzanna Muzyka, Karolina Witkoś, Szymon Śmietana oraz Wojciech Kobak. Wcielili się  oni w role prowadzących oraz Magdy Mesler, która wraz ze swoją ekipa filmową przyjechała do naszej szkoły, aby przeprowadzić Szkolne Rewolucje. Mogliśmy podziwiać ich talenty aktorskie i świetne wczucie się w role.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom naszej akademii. Gratulujemy talentów i odwagi, bo wystąpienia przed publicznością nie są łatwe.

Na koniec należy zacytować naszego gości specjalnego –  Magdę Mesler, która podsumowała występy tymi oto słowami:

„Nooo. Moi drodzy nic dodać, nic ująć… przekonaliście mnie… Wasza szkoła to wspaniałe miejsce, gdzie zdobywacie wiedzę, cieszycie się sukcesami i jak widać bardzo dobrze się bawicie. Gratuluję! Tu nie ma po co przeprowadzać rewolucji, bo szkoła piękna, wyremontowana, czysta, a uczniowie grzeczni i zdolni. Już czas na mnie, bo czekają inne szkoły, w których Waszą będę wskazywać jako wzór. Trzymajcie się! Na pewno tu wrócę!”

Samorząd Uczniowski

Relacja filmowa.

 

Dodatkowe informacje