Najładniejsze palmy wybrane…

Foto      22 marca 2024 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu odbył się XXIV Gminny Konkurs: „Najładniejsza palma wielkanocna” Organizatorami konkursów była SP Tarnowiec i  OK Tarnowiec, a opiekunem p. Edyta Koszyk. W konkursie wzięło udział 64 uczniów ze szkół podstawowych z ternu naszej Gminy, wykonując 22 palmy wielkanocne.

Prace zostały ocenione w trzech grupach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII przez komisję w składzie: p. Magdalena Kopczak, p. Alicja Grasela, p. Beata Świszcz, p. Anetta Walaszczyk, p. Magdalena Fortuna i p. Tomasz Kędrek.

W konkursie wzięli udział uczniowie z: NSP Łubienko, NSP Łajsce, NZSP Umieszcz, NSP Glinik Polski, NSP Nowy Glinik, SP Tarnowiec.

Wyniki konkursów:

I miejsce – Laura Hap, Blanka Hap - SP Tarnowiec

II miejsce –Magdalena Foryś, Emila Radoń, Oliwier Hap, Stanisław Twarduś NZSP Umieszcz

III miejsce – Jan Pieknik, Antoni Brej, Natan Kudroń, Wiktor Kmiecik –NSP Łubienko, Jakub Koszyk - SP Tarnowiec, Weronika Dzik, Adam Stopkowicz, Amelia Trznadel, Kornelia Zawisza- NSP Nowy Glinik

IV miejsce - Jeremiasz Dziędzioł _ SP Tarnowiec, Paweł Garbarz – SP Tarnowiec

Klasy IV-VI

I miejsce – Aleksander Mokrzecki, Ryszard Twarduś, Aleksander Michalski - NZSP Umieszcz

II miejsce – Wiktoria Budziak, Michał Klekot, Szymon Chłoń, Filip Uram – NSP Glinik Polski

III miejsce - Maja Bonar, Aleksandra Faber, Nikola Lelko, Maja Jajuga- NSP Łajsce, Lena Pietrzak, Anna Buś, Jagoda Lisowiec, Viktoria Urbanik -Faber– SP Tarnowiec

IV miejsce- Julia Młocek, Lena Polak, Oliwia Kozicka, Wiktoria Lawera – SP Tarnowiec, Jakub Jabłecki – NSP Łajsce

Wyróżnienia otrzymali:

• Maja Wójcik,
  • Julia Wietecha, Laura Jaskółka, Amelia Jaskółka
  • Wiktoria Ziobro, Maksymilian Buratyn, Łukasz Dunaj
  • Anna Sajdak
  • Martyna Mędrek, Zuzanna Szczypińska, Emilia Łuszcz, Milena Drożdż
  • Wiktoria Bolek, Amelia Bolek, Emilia Gunia

Klasy VII –VIII

I miejsce – Lena Syrek, Lena Figlus – NSP Łajsce

II miejsce- Jagoda Latoszek, Dawid Wasłowicz – SP Tarnowiec

III miejsce – Karolina Styś, Emilia Rozpara, Julia Ziemska – SP Tarnowiec

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodkie upominki oraz zostali ugoszczeni pysznymi rogalikami i herbatką.  Wszyscy Uczestnicy Konkursu w ramach nagrody byli 25 lub 26 marca w kinie Helios na filmie pt.: „Za duży na bajki 2”. Ponadto wszyscy otrzymali zestawy kinowe (popcorn + picie).

Wszystkie nagrody były możliwe dzięki sponsorom konkursu, do których należą:

• GMINA TARNOWIEC
  • GOK Tarnowiec
  • RADA RODZICÓW SP Tarnowiec
  • Elwira i Mateusz Hap – Masarnia Dobrucowa
  • Roksana Węgiel
  • Michał Dłuski
  • Magdalena i Waldemar Bochnia - „Młyn Potakówka”
  • Krystyna Ciepiela - „Delikatesy Centrum” w Tarnowcu
  • Jarosław Pękala - Przewodniczący Rady Gminy Tarnowiec
  • Sławomir Trznadel - Zakład Kamieniarski „Tarnowiec”
  • Halina i Andrzej - Kusz „Dom&Kwiaty”
  • Maria Ciepiela
  • Krystyna Kluz - „7 zyczeń”
  • Edyta Koszyk

Po rozdaniu nagród Pani Wójt Agata Augustyn wraz z dyrektorem Gok-u Panem Bartłomiejem Smyką podziękowali Panie Edycie Koszyk, iż od 25 lat jest Organizatorem Gminnego konkursu “NAJŁADNIEJSZA PALMA WIELKANOCNA”. Pierwszy konkurs odbył się w 2000 roku w Szkole Podstawowej we Wrocance i był organizowany – przez kilka edycji- wraz z Panią Wandą Kiełtyką, która była Gościem tej edycji konkursu.

Na zakończenie Wójt Gminy Tarnowiec Pani Agata Augustyn wyraziła podziw nad palmami - arcydziełami  i złożyła wszystkim Uczestnikom konkursu życzenia świąteczne.

Palmy wielkanocne zaprezentowane zostały przez Wykonawców w procesji podczas Niedzieli Palmowej w kościołach na terenie Gminy Tarnowiec.

Wszystkim Uczestnikom Konkursu i tym, którzy wspierali powstawanie prac konkursowych DZIĘKUJEMY