Biegane dyktando ekonomiczne „Historia polskiej złotówki”.

Foto       #ZloteSzkolyNBP

LEKCJA Z EKONOMIĄ

Biegane dyktando ekonomiczne „Historia polskiej złotówki”.

5 marca w naszej szkole odbyło się biegane dyktando ekonomiczne „Historia polskiej złotówki” zrealizowane w ramach projektu ZŁOTE SZKOŁY NBP.

Do biegania stawiły się pięcioosobowe drużyny z każdej klasy od IV do VIII. Uczestnicy pisali to samo dyktando, dysponując czasem 45 minut. Wszystkie drużyny doskonale poradziły sobie z tekstem, którego trudność polegała na zapamiętaniu zdania i podyktowaniu go piszącemu uczniowi. Metod było wiele – jedni czytali, biegli i dyktowali, inni stali w skupieniu, zapamiętując każdy szczegół z tekstu, a jeszcze inni spacerkiem wracali do piszącego kolegi, powtarzając w myślach tekst. Ale jak się okazało każda metoda była dobra, byle doprowadzić klasę do sukcesu. Wszystkie drużyny ukończyły pracę w wyznaczonym czasie, wszystkie wiernie i dokładnie odtworzyły tekst, popełniając przy tym niewiele błędów. Ale MISTRZ  może być tylko jeden i po dokładnym sprawdzeniu prac okazało się, że ZŁOTYM MISTRZEM ORTOGRAFII została klasa VIIB.

Serdecznie gratulujemy!

A oto składy drużyn, które nie tylko mają siłę w nogach, gdyż dobrze biegają, ale także dobrą pamięć i świetne wyczucie ortograficzne.

Klasa IV – Emilka Gunia, Anita Sajdak, Wiktoria Bolek, Paweł Sanocki, Antek Trybus

Klasa Va – Oliwia Kozicka, Milena Stój, Radek Buczyński, Borys Wierzbicki, Michał Mioduszewski,

Klasa Vb - Maja Bukowska, Marta Radoń, Lilianna Goleń, Aleksandra Pawłowska, Bartosz Ancygier,

Klasa VIa – Magdalena Sajdak, Natalia Świstak, Zuzanna Muzyka, Michał Sanocki, Hubert Kołbuc,