Gry ekonomiczne w klasach I – III.

Foto      #ZloteSzkolyNBP

      WARSZTAT UCZNIOWSKI

      GRY EKONOMICZNE W KLASACH I – III

        W ramach warsztatu uczniowskiego #ZłoteSzkołyNBP nasza drużyna zorganizowała w klasach IV – VIII Turniej Gier Ekonomicznych.

            Ponieważ gry te mogłyby sprawić zbyt wiele kłopotów uczniom klas I – III, członkowie Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej postanowili im pomóc. Udali się do każdej z klas i zagrali razem z nimi, czym sprawili dzieciom wiele radości.

Cierpliwie tłumaczyli zasady gier, pomagali w podejmowaniu decyzji oraz obliczaniu potrzebnych kwot. Uczniowie grali w grę Wielkie zakupy. To fascynująca gra strategiczna. Gracze wybierają się na wielkie zakupy, kto zaoszczędzi najwięcej, kto będzie łowcą promocji, kto straci wszystkie pieniądze? Gra ta uczy podstawowych zasad gospodarowania pieniędzmi, planowania wydatków i przewidywania. Drugą grą była Kasa edukacyjna. Jej szczególnymi rekwizytami są imitacje monet i banknotów. W trakcie gry pionki graczy przemieszczając się po planszy. W zależności od ich położenia, gracze kupują towary, których obrazki wraz z ceną umieszczone są na każdym polu planszy. Gracze w swojej kolejce odliczają z kasy właściwą ilość pieniędzy, kupują towar, a sprzedający musi poprawnie obliczyć i wydać resztę. Gra bawiąc, uczy dzieci operacji z wykorzystaniem pieniędzy. Dzieci uczą się i ćwiczą obliczanie właściwych kwot potrzebnych na zakup i do prawidłowego wydawania reszty.

 

Dodatkowe informacje