Sukces uczniów ZSP Tarnowiec w Konkursie Wojewódzkim

W XX edycji Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w Rzeszowie 4 szopki wykonane przez 5 uczniów naszej szkoły: Przemysława i Gabriela Baran, Szymona Kupkę, Patrycję Ziębę i Michała Sanockiego walczyło o zwycięstwo.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w niezwykłej scenerii Rzeszowskiego Rynku, w święto Trzech Króli. Uczestnicy konkursu najpierw wzięli udział w Orszaku Trzech Króli, który wyruszył z pod kościoła Farnego w Rzeszowie. Barwny Orszak na czele z ks. biskupem Kazimierzem Górnym, prezydentem miasta Tadeuszem Ferencem i wicemarszałkiem województwa Anną Kowalską przemaszerował ulicami Rzeszowa. Po drodze uczestnicy Orszaku mogli oglądać trzy krótkie scenki związane z narodzeniem maleńkiego Jezusa. Mędrcy ze Wschodu przybyli na Rynek Rzeszowski, gdzie przed Świętą Rodziną złożyli swe dary i oddali pokłon Jesusowi . Mogli też wraz z wszystkimi uczestnikami podziwiać szopki wystawione na Rynku.

Po Orszaku Trzech Króli na scenie Rynku przystąpiono do rozdania nagród w jubileuszowej edycji Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Spośród 500 prac konkursowych, wykonanych różnymi technikami o różnej wielkości jury wybrało 90 prac, które otrzymały nagrodę główną. Nagrodą tą jest wycieczka do Warszawy 18 stycznia br., w programie której przewidziane jest zwiedzanie Sejmu i Senatu oraz atrakcyjny pobyt w Centrum Nauki Kopernik.

Wśród 90 zdobywców nagrody głównej znaleźli się nasi uczniowie: Szymon Kupka (kl.VI) oraz Przemysław i Gabriel Baran (kl. II i IIgim.) Wyróżnienia otrzymali: Patrycja Zięba (kl.VI) i Michał Sanocki (kl.V).

Dodatkową nagrodą dla wszystkich wykonawców szopek jest ich prezentacja w Europejskiej Galerii Wystawowej w Millenium Hall do 2 lutego 2013 roku. Opiekę nad konkursem sprawowały panie: Edyta Koszyk i Marta Kapała, ale szczególne podziękowania należą się także tym wszystkim, którzy pomagali twórcom szopek stworzyć tak oryginalne prace.