Przerwa na czytanie - Rekord w czytaniu na przerwie?

Plakat    Jesienią po raz ósmy w Polsce i czwarty na świecie odbyło się wielkie święto czytelników i książek - Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie.

Warto przypomnieć, że w naszej szkole akcja odbyła się 30 października 2022r. Tego dnia okazało się, że wspólne czytanie może dać wiele radości i sprawić wiele przyjemności wszystkim „zaczytanym”, których było 206 osób. Dodatkowo wzbogaciliśmy akcję bicia rekordu w czytaniu na przerwie propozycją przebrania się za postać z czytanej przez siebie książki. Pamiętamy, że Samorząd Uczniowski zmotywował propozycję hasłem “Kto jest przebrany, ten niepytany”.

Wszystko zostało przeliczone i tak: JEST REKORD!!!, czyli zeszłoroczny rekord został pobity w liczbie placówek biorących udział w akcji tj. 2815 instytucjach w Polsce i 27 innych państwach. Prawie podwoiła się liczba uczestniczących placówek zagranicznych, w 2023 r. były to 84 palcówki.

W IV Międzynarodowej edycji Przerwy na czytanie w 2023 r. czytało 563 800 osób z Polski i świata! Jest to imponujący wynik, jednak zeszłoroczny rekord, który wyniósł 578 433 osoby czytające na przerwie nie został pobity, zabrakło niewiele…

Nasza Szkoła otrzymała DYPLOM z wyrazami uznania za zaangażowanie w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie". Uczniowie też otrzymali podziękowania w formie pisemnej dla zespołów klasowych. BRAWO WY!!!

Wszystkim jeszcze raz dziękujemy- razem z Myszką Minnie i Kubusiem Puchatkiem-, że byliście częścią tego wydarzenia. BRAWO MY!!!

„Liczby w naszej akcji mają znaczenie, ale razem z Wami cieszymy się z każdej jednej osoby, która dzięki akcji polubiła czytać, która zmieniła zdanie na temat książek, która przyszła pierwszy raz do biblioteki, która zabrała książkę do dalszego czytania w domu. To jest największy sukces akcji, który jest niemierzalny, a który mamy wielką nadzieję przyniesie owoce w przyszłości” (Anna Giniewska pomysłodawczyni akcji Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wielkopolskim)