Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Foto    21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Został on ustanowiony w 1973 roku, w Stanach Zjednoczonych jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem.

Obecnie World Hello Day jest już obchodzony w ponad 180 krajach. Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

Każdy z nas chce być traktowanym z życzliwością i empatią. Pamiętajmy więc, że DOBRO WRACA!!! Otrzymujemy to, co wcześniej sami daliśmy.

W obecnym roku szkolnym również nasza szkoła przyłączyła się do akcji. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali losy, w których umieścili życzliwe pozdrowienia i sentencje oraz słodki poczęstunek. Na korytarzu przygotowano gazetkę przypominającą o uśmiechu i życzliwym traktowaniu drugiego człowieka, a każdy uczeń mógł wpisać miłe słowo na przygotowanych tablicach.

Samorząd Uczniowski

Dodatkowe informacje