Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek…

 Foto     Bajkowe postacie - zarówno filmowe, jak i książkowe - w dniu 5 listopada obchodziły po raz kolejny swoje Międzynarodowe święto, ustanowione dla uczczenia dokonań Walta Disneya (1901-1966) – znanego wszystkim producenta filmowego i największego twórcy bajkowych postaci, takich jak: Myszka Miki, Kaczor Donald czy Pies Pluto.
Dzień ten jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Postacie z bajek często stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci, uczą oraz pomagają w przezwyciężaniu wielu barier.

W tym roku - w naszej szkole- wprowadzeniem do świętowania tego dnia było CZYTANIE NA PRZERWIE (30.10.), podczas którego uczniowie przebierali się za ulubione postacie z czytanych przez siebie książek. Wśród najmłodszych uczniów można było spotkać: Czerwone Kapturki, Królów, Królewny, Pinokia, Myszkę Miki, Kotki, Pirata, Żołnierzy, Małego Księcia, Harry’go Pottera, Alicję z Krainy Czarów…, a po korytarzach szkolnych przechadzał się Kubuś Puchatek z Myszką Minnie zachęcając do czytania.

Kilka dni później (6-9 listopada) uczniowie klas I-II uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych podczas, których m.in.: rozwiązywali zagadki dotyczące bajek, wykonywali bajkowe prace plastyczne oraz opowiadali o swoich ulubionych bajkach. Za radosny i twórczy udział w zajęciach wszyscy uczniowie otrzymali tytuł PRZYJACIELA POSTACI Z BAJEK.

Taki tytuł zobowiązuje! Tak, więc czytajmy bajki!!!

Bajki bowiem mają twórczą, czarodziejską moc: rozwijają wyobraźnię, przekazują wiedzę i kształtują właściwe postawy moralne.

 

Dodatkowe informacje