Uczymy Ekonomii w Szkole Podstawowej.

Foto        30 maja 2023r. podczas uroczystej gali zostały ogłoszone wyniki programu Złote Szkoły NBP. Tytuł Złotej Szkoły wywalczyło 267 szkół z całej Polski: 129 szkół podstawowych i 138 szkół średnich. Nagrody pieniężne za najlepiej wykonane zadania III edycji zdobyło 126 szkół. Wśród nagrodzonych znalazła się również nasza szkoła. Wywalczyliśmy zaszczytne II miejsce w kategorii Lekcja z ekonomią otrzymując nagrodę w kwocie 8000 zł. Pieniądze zostały przeznaczone na propagowanie wiedzy ekonomicznej wśród młodzieży oraz na nagrody dla uczestników programu.

Sfinansowano wyjazd uczniów klas siódmych do Krakowskiego Salonu Ekonomicznego NBP, gdzie poznali zasady funkcjonowania i roli banku centralnego.

Zakupiono również duży zestaw pomocy dydaktycznych, które na pewno przyczynią się do zwiększenia wiedzy ekonomicznej naszych uczniów poczynając od najmłodszych klas. W zestawie znalazły się gry ekonomiczne oraz zestawy, które pomogą lepiej opanować wszelkiego rodzaju rachunki.

 Dziękujemy #ZłoteSzkoły NBP!!!!!!

 

Dodatkowe informacje