„MATEMATYKA NA ZIELONO” w Szkole Podstawowej w Tarnowcu.

       Miło nam poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu „Matematyka na zielono” realizowanego we współpracy z mFundacją mBanku. Jest to program mający na celu pokazanie, że matematyka pomaga w zrozumieniu otaczającego nas świata, a w trakcie jego realizacji uczniowie przekonają się, że lekcje matematyki to nie tylko wzory i równania, ale również nauka argumentacji i wnioskowania. Realizacja zadań zawartych w projekcie stwarza okazję na rozbudzenie w uczniach ciekawości świata i pokazanie, że matematyka towarzyszy nam w życiu codziennym.

Nasz projekt nosi nazwę MIODODAJNI ARCHITEKCI WŚRÓD DRZEW.
Koordynatorem jest pani Joanna Walczak. W projekcie wezmą udział uczniowie z klas piątych i szóstych pod opieką pani Joanny Walczak, pani Katarzyny Forc, pani Magdaleny Mazur, pani Katarzyny Sanockiej oraz pani Anny Faber. W ramach jego realizacji zaplanowano wyjazdy edukacyjne, lekcje matematyczno – przyrodnicze, stworzenie przy szkole „Dzikiego Zakątka”, czyli łąki kwietnej, która będzie domem dla pszczół i innych owadów. Spróbujemy zaprzyjaźnić się również z komarami. Będziemy obserwować drzewa w parku szkolnym. Zobaczymy jak zmieniają się w trakcie roku, a na lekcjach matematyki obliczymy ich wysokość oraz oszacujemy liczbę liści. Projekt będzie realizowany przez cały rok szkolny 2023/2024. Efektami naszej pracy będziemy dzielić się na bieżąco z kolegami i koleżankami z pozostałych klas oraz z całą społecznością lokalną.

W ramach projektu, każdy uczeń z klasy piątej i szóstej otrzymał książkę pt. „Matematyka na zielono” autorstwa Mai Kramer, wydanej przez mFundację, która w znaczny sposób pomoże w realizacji zaplanowanych zadań.

www.mbank.pl/informacje-dla-klienta/grupa-mbanku/post,10178,22-tys-zl-na-dotacje-mfundacji-we-wrzesniu.html

 Foto

Dodatkowe informacje