Uroczyste podsumowanie Projektu.

Foto      Uroczyste podsumowanie Projektu „Mój kawałek świata – dbam o Ziemię ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki”.

 W naszej szkole od marca 2023 realizujemy Projekt „Mój kawałek świata – dbam o Ziemię ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki”. W ramach tego Projektu powstał Klub Ekologa, w skład którego wchodzi 10 uczniów klasy Va: Otylia Czekańska, Oliwia Kozicka, Wiktor Krówka, Wiktoria Lawera, Julia Młocek, Lena Polak, Kacper Ryba, Anna Sajdak, Antoni Sobota, Milena Stój. Przez ten czas podejmowaliśmy szereg zadań: udział w obchodach Dnia Ziemi, Sprzątania Świata, zajęciach terenowych, projektowania ekologicznego domu, poznawania przyrody ożywionej w najbliższym otoczeniu, tworzenia gazetek ściennych o różnorodnej tematyce, poszerzania wiedzy na temat różnych form ochrony przyrody.

20 października Klub Ekologa wraz z opiekunem uczestniczył w uroczystym podsumowaniu Projektu, które miało miejsce w Jasielskim Domu Kultury. Po powitaniu wszystkich zgormadzonych odbył się muzyczny spektakl ekologiczny pt. „Detektyw Kot”. Następnie zgromadzeni wójtowie i burmistrzowie przekazali poszczególnym Klubom zestawy odkrywcy ekologa oraz rośliny i zestawy dydaktyczne dla szkół. Pani Wójt Agata Augustyn wręczyła również dyplomy dla uczniów i naszej szkoły.

 

Dodatkowe informacje