Jedz tak, aby Twój brat był syty.

Foto     16 października przypada Światowy Dzień Walki z Głodem, dlatego członkowie Szkolnego Koła PCK, kontynuując tradycje, przygotowali plakat promujący akcję, a następnie zorganizowali zbiórkę owoców i innych smakowitości, by już następnego dnia wystawić je na straganie jako propozycję zdrowego i smacznego drugiego śniadania.

Zebranymi i dodatkowo zakupionymi owocami oraz przygotowanymi przekąskami nasi najmłodsi wolontariusze częstowali uczniów klas I-III na dolnym korytarzu, natomiast na górnym korytarzu z głodem, który zapanował wśród uczniów kl. IV- VIII walczyli nasi starsi przedstawiciele SK PCK. W specjalnie w tym celu przygotowanym straganie królowały: jabłka, gruszki i banany, nie zabrakło też pomarańczy i innych smakołyków, które bardzo szybko znalazły swoich zwolenników. I jak donoszą nasze miłe wolontariuszki - stanowisko opustoszało w oka mgnieniu. Społeczność szkolna z dużym entuzjazmem wybrała smaczne owoce i ciasteczka jako doskonałą propozycję drugiego śniadania.

Wszystkim członkom PCK, którzy czynnie włączyli się w akcję i przynieśli owoce, ciasteczka i inne wspaniałości opiekunowie SK PCK bardzo gorąco DZIĘKUJĄ i przypominają, że: Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”Jan Paweł II

Dodatkowe informacje