Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.

FotoI dzisiaj znowu zadźwięczał dzwonek….

Nowy rok szkolny rozpoczął się 4 września z uśmiechem, nadzieją i nieskrywaną radością. O godzinie 8:00 msza święta w tarnowieckim Sanktuarium, a następnie o godzinie 9:00 akademia w sali GOK-u zainicjowały wrześniowy powrót do szkoły.

Pani dyrektor mgr Urszula Boratyn pierwsze słowa powitania skierowała do najmłodszych, uczniów klas pierwszych i ich rodziców. Powitała również uczniów klas starszych, nauczycieli i pracowników szkoły oraz wszystkich zebranych. Zapewniła, że tegoroczny rok szkolny, mimo iż rozpoczyna się poza murami szkoły, już od jutra będzie rozbrzmiewał głosami w nowych, świeżo wyremontowanych salach szkolnych, na szkolnych korytarzach, które dzięki ogromnemu wsparciu i zaangażowaniu wielu ludzi są gotowe. Serdecznie podziękowała wszystkim, bez których byłoby to niemożliwe – pracownikom szkoły, nauczycielom,  rodzicom, absolwentom i licznym osobom, które przygotowały klasy na przyjęcie uczniów. Słowa podziękowania skierowała również do Pani Wójt i Pana Przewodniczącego Rady Gminy, którzy również aktywnie  włączyli się w prace porządkowe.

Pani dyrektor zapewniła, że mimo niedogodności związanych z dalszym remontem, szkoła będzie funkcjonowała normalnie, a uczniowie będą mieli zapewnioną opiekę i bezpieczeństwo już od chwili wyjścia z autobusu, który będzie ich przywoził i odwoził do i ze szkoły, a także na terenie szkoły, w świetlicy i podczas przerw. Lekcje będą odbywały się jednozmianowo i wszystkie wyremontowane sale są przygotowane dla uczniów. Błysk świeżości widać już na przewiązce, gdzie mieszczą się szafki dla wszystkich uczniów.

            Kończąc swoje wystąpienie, Pani dyrektor poprosiła wszystkich o rozważne zachowanie, które przysłuży się bezpieczeństwu na terenie szkoły. Życzyła pierwszoklasistom łagodnego wejścia w obowiązki szkolne, a uczniom pozostałych klas - małych i dużych sukcesów w nauce, ale przede wszystkim ambicji i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów. Nauczycielom życzyła, aby praca sprawiała radość i dawała poczucie spełnienia zawodowego.

            Po zakończonej części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do szkoły, do swoich sal lekcyjnych.

 

Dodatkowe informacje