Kolejny sukces Dawida Sanockiego. Tym razem w Warszawie.

Foto  Dawid Sanocki został laureatem centralnego (czwartego) etapu XXVIII Ogólnopolskiego Konkurs Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

Tegoroczna edycja Konkursu odbyła się w dniach 12-14 czerwca br. w Muzeum J. Piłsudskiego w Sulejówku, a gala finałowa oraz wręczenie nagród na Zamku Królewskim w Warszawie.

Zawody centralne składają się z czterech konkurencji:

I. HISTORIA ORĘŻA POLSKIEGO W SZTUCE – uczestnicy powinni wykazać się umiejętnością analizy tekstów narracyjnych
II. GEOGRAFIA MILITARNA – uczestnicy powinni wykazać się umiejętnością analizy mapy historycznej i planu bitwy.
III. BROŃ I BARWA – uczestnicy powinni wykazać się znajomością polskich formacji wojskowych i uzbrojenia oraz wiedzą dotyczącą heraldyki.
IV. EKSPONAT MUZEALNY, ZABYTKI I OBIEKTY HISTORYCZNE – uczestnicy powinni wykazać się znajomością elementów uzbrojenia pozostającego w zbiorach Muzeum Wojska Polskiego, obiektów historycznych i architektury obronnej, mających znaczenie militarne w okresie objętym tematyką konkursu.
               Wiedza wymagana w zawodach tego stopnia Konkursu ma charakter interdyscyplinarny i jej ramy wyznaczają lektury podane w wykazie bibliografii zawartej w komunikacie organizacyjnym.
               W doborowej stawce zawodników z całej Polski Dawid zaprezentował się rewelacyjnie, łącznie zdobywając 48 punktów, uplasował się na miejscach 11-13. Uzyskał też tytuł LAUREATA ETAPU CENTRALNEGO, stosowny dyplom i wiele cennych nagród.

Dawidowi serdecznie gratulujemy i życzymy udanych zasłużonych wakacji.

Jacek Bracik

Dodatkowe informacje