„Najpierw przeczytam, potem narysuję, czyli sketchnoting na polskim”

Foto            Po raz kolejny w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Najpierw przeczytam, potem narysuję, czyli sketchnoting na polskim” uczniowie kl. IVb wcielili się w rysowników, ale tym razem na warsztat wzięli baśnie. Ich zadanie polegało na wykonaniu zakładki do książki, która miała nawiązywać do ulubionej baśni. Jak się okazało nie było to wcale łatwe zadanie… No bo jak tu wybrać tylko jedną spośród wielu baśni, które się od najmłodszych lat słyszy, a następnie  samodzielnie czyta? W rankingu ulubionych wysokie miejsce zajęła baśń „O rybaku i rybce”, której to motywy pojawiły się na wielu zakładkach. Po skończonej pracy zakładki zostały zalaminowane i ozdobiły naszą klasę. 

           Kolejną inicjatywą, co prawda zamykającą pewien rozdział, choć niekończącą przygody z notowaniem wizualnym, była akcja we współpracy z biblioteką szkolną i Panią Edytą Koszyk-  pt. „Czytanie na Polanie”.  Akcja polegała na zorganizowaniu imprezy czytelniczej, która powinna odbywać się na świeżym powietrzu. I jak to często w szkole bywa, akcja została  połączona z zabawą, a ściślej mówiąc z piknikiem, w niezwykle urokliwym miejscu, jakim po rewitalizacji jest park dworski w Tarnowcu. Uczestnicy akcji czytali swoje ulubione książki, dzielili się spostrzeżeniami na ich temat, smakowali różne pyszności, a także bawili się. Jednak wszystko co dobre, szybko się kończy….

            Podsumowaniem innowacji pedagogicznej była wystawa najciekawszych sketchnotek, obok której nie można było przejść obojętnie. Wszyscy uczestnicy innowacji otrzymali również pamiątkowe dyplomy.,

Dodatkowe informacje