Konkursy religijne.

Foto    Nie zawsze trzeba wygrać, aby być zwycięzcą…

 W II półroczu chętni uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach religijnych. Do Konkursu Wiedzy Biblijnej „WIERZĘ  W KOSCIÓŁ CHRYSTUSOWY” dla uczniów klas V-VIII na podstawie Ewangelii św. Jana, zorganizowanym przez Dzieło Biblijne  im. św. Jana Pawła II Diecezji Rzeszowskiej pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie zgłosiło się 7 uczniów. Należy dodać, że do konkursu zgłosiło się 3 uczniów z klasy Va i 4 uczniów  z klasy IVa mimo, że konkurs wiedzy był od piątej klasy.

Do grona tych odważnych i ambitnych uczniów należą: Hubert Kołbuc, Wojciech Kobak, Michał Sanocki, Antoni Sobota, Jakub Kusz, Radosław Buczyński, Michał Mioduszewski.  Do etapu rejonowego przeszli Michał Mioduszewski, Michał Sanocki i Antoni Sobota, którzy zmierzyli się z bardzo trudnym zestawem pytań w większości otwartych. W tym roku nie udało się zakwalifikować do etapu diecezjalnego, ale wszyscy z rąk katechetki Edyty Koszyk otrzymali upominki za odwagę i podjęcie trudu czytania Ewangelii wg św. Jana. BRAWO WY!!!

Kolejny konkurs religijny był poświęcony życiu i apostolstwie bł. Carlo Acutis.  I tym razem czwartoklasiści: Antoni Sobota, Michał Mioduszewski, Radosław Buczyński i Jakub Kusz nie zawiedli i rozczytali się o Jego życiu.   Konkurs Gminny" Carlo Acutis - Boży internauta i Jego dewiza „Eucharystia jest moja autostradą do nieba” odbył się 10 maja w Niepublicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Umieszczu. Tam nasi uczniowie, w kategorii wiedzy zdobyli:

III miejsceMichał Mioduszewski

wyróżnienie  - Radosław Buczyński

wyróżnienie - Antoni Sobota

Natomiast Jakub Kusz  za plakat ewangelizacyjny otrzymał Dyplom.

 

Jeszcze raz Wszystkim Uczniom biorącym udział w w/w konkursach GRATULUJEMY!!!

 

Dodatkowe informacje