Akcja czytelnicza CZYTAM SOBIE…

Foto     Akcja czytelnicza CZYTAM SOBIE… POCIĄG CZYTELNICZY…

 Uczniowie klas pierwszych zostali zachęceni przez  Bibliotekarkę – p. Edytę do udziału w Szkolnej akcji „CZYTAM SOBIE…” – POCIĄG CZYTELNICZY. Samodzielne czytanie specjalnie zaproponowanych pozycji książkowych m.in. z serii  „Czytam sobie” poziom 1,2,3; „Książkożercy” poziom A, B, C lub „Młodzi Przyrodnicy”,  „Muminki”  doskonaliło technikę czytania, kształtowało nawyk czytania i wzbogacało wielopoziomowo rozwój edukacyjny uczniów.  Pierwszoklasiści za każdą przeczytaną przez siebie książkę zdobywali jedną pieczątkę lub naklejkę w wagoniku swojego taboru: POCIĄG CZYTELNICZY.  Uczniowie z entuzjazmem polecali sobie nawzajem tytuły, które warto przeczytać, a nawet je rezerwowali. 

Akcja CZYTAM SOBIE…  nie zakończyła czytania uczniom w domu  przez ich Rodziców, wręcz przeciwnie była zachętą do czytania wspólnego. Pierwszoklasiści  otrzymali  książkę „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, aby wzmocnić nawyk wspólnego czytania.

Przez okres 4 tygodni  25 uczniów klas pierwszych przeczytało 121 książek. BRAWO WY!!!

Pociąg Czytelniczy zakończył pierwszy –krótki- etap podróży, ale mamy nadzieję, że w wakacje zabierze wszystkich chętnych w dalszą podróż czytelniczą…

A po wakacjach wyruszymy w daleką i ciekawą podróż  naszym Pociągiem Czytelniczym…

Pamiętajmy zatem: KAŻDY KTO CZYTA JEST SUPER!!!

 

Dodatkowe informacje