Innowacja pedagogiczna ,, Od eksperymentu do wynalazku”.

Dnia 13 czerwca w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej ,,Od eksperymentu do wynalazku” uczniowie klas I – III udali się do Podkarpackiego Centrum Nauki ,,Łukasiewicz”, gdzie mogli skorzystać z ciekawej oferty centrum i zapoznać się z ekspozycjami:

 

  • Lotnictwo , którego eksponaty pozwoliły wcielić się w rolę pilota, mechanika czy kontrolera lotów.
  • Żyję – ekspozycji skupionej wokół człowieka i jego zmysłów.
  • Przyroda – wystawie opartej na koncepcji kręgu 4 żywiołów i podzielonej na 3 zasadnicze strefy: Przyroda jaką znamy, Przyroda którą tracimy, Potęga przyrody – misja ratunkowa.
  • Zabawki edukacyjne – interdyscyplinarnej wystawie pozwalającej poznać zagadnienia związane z otaczającymi nas zjawiskami przyrodniczymi, rozwijającej zdolności matematyczne poprzez klasyfikowanie, sortowanie, tworzenie zbiorów.

Dzieci miło spędziły czas wykorzystując nieograniczoną przestrzeń dla rozwoju umysłu i dającą tyle możliwości ile podpowie odważna wyobraźnia najmłodszych.

 

Dodatkowe informacje