„Domowi doradcy” ruszają na spotkanie z mieszkańcami gminy.

Foto    Szkoła Podstawowa w Tarnowcu we współpracy ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki po raz kolejny bierze udział w realizacji akcji edukacyjnej „Doradcy domowi”. Tym razem w ramach projektu „Realizacja inwestycji w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki”, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz budżetu państwa w zakresie Programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”, obszar programowy: Klimat.

W dniach od 17 do 18 maja nasi uczniowie wraz z opiekunem uczestniczyli w dwudniowym szkoleniu dotyczącym zmian klimatu i przeciwdziałania jego skutkom. Szkolenie i warsztaty przeprowadzili eksperci z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Otoczenie Magurskiego Parku Narodowego sprzyjało zdobywaniu wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Miło nam poinformować, że już w tym roku szkolnym będą mogli Państwo spotkać się z naszymi szóstoklasistkami: Zuzanną Halerz, Mileną Lawerą, Leną Pawłowską i Patrycją Radoń. „Domowi doradcy” przeprowadzą krótką ankietę z mieszkańcami gminy i przekażą ulotki otrzymane od Związku Gmin Dorzecza Wisłoki. Akcja ta potrwa do jesieni 2023.

Prosimy o życzliwe i serdeczne przyjęcie naszych uczennic.

 

Dodatkowe informacje