Co można robić na długiej przerwie? GRAĆ W SZACHY.

Foto     „Poufna rozmowa bez słów; przejmująca dreszczykiem aktywność przy stanie pełnej bezwładności, triumf i klęska, nadzieja i zwątpienie, życie i śmierć – i to wszystko na 64 polach; połączenie poezji z nauką i rywalizacją – oto czym są szachy”  - Ksawery Tartakower.

W naszej szkole już od kilku lat prowadzane są zajęcia szachowe. Uczniowie poznają i doskonalą tajniki tej królewskiej gry. Zdobywają także kategorie szachowe uczestnicząc w różnych turniejach szachowych.

 Uwagę należy jednak zwrócić, że dość często zamiast telefonu na długiej przerwie czy świetlicy uczniowie wyciągają tajemnicze dwukolorowe pudełko.  Są to szachy.

Kiedyś padły mądre słowa „Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni. (Paul Morphy)” Warto o tym pamiętać.

Wszystkim grającym w szachy lub próbujących stawiać pierwsze kroki na szachownicy życzę samych sukcesów.

Katarzyna Forc

 

Dodatkowe informacje