Dzień Talentów 2023.

Foto               „Masz wiele talentów, o których nawet nie wiesz.
               Cała tajemnica polega na tym, by je odnaleźć. “

20 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień Talentów, których w naszej szkole z pewnością nie brakuje, a świadczą o tym liczne osiągnięcia w różnych dziecinach. Mamy talenty wokalne, sportowe, artystyczne, jak również te edukacyjne chociażby z historii, matematyki, nauk przyrodniczych czy języków obcych.

Na początku uroczystości wręczono nagrody uczniom, którzy brali udział w ostatnich konkursach.

W sesji zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Olimpus wzięło udział 25 uczniów z naszej szkoły. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Michał Sanocki z klasy 5a otrzymał tytuł laureata z geografii, Amelia Dedo z klasy 6b otrzymała tytuł laureata z biologii, a Krzysztof Szajnicki z klasy 6b otrzymał tytuły laureata z biologii i geografii.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kolejnym talentem, którym chcemy się pochwalić jest wrażliwość naszych uczniów na piękno przyrody, a także na potrzeby naszych skrzydlatych przyjaciół. Wręczono pamiątkowe dyplomy dla uczestników przeglądu fotograficznego „Bliżej natury zimą”, w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej, a byli nimi: Paweł Garbarz z kl. 1a, Zofia Kołbuc z kl. 2, Wiktoria Lidwin z kl. 3a, Hubert Kołbuc z kl. 5a oraz Piotr Wyderka z klasy 8b.

Pokaz talentów rozpoczął zespół wokalny, który wprowadził nas w wiosenny nastrój piosenką „Wszystko kwitnie wkoło.”

W dalszej części programu swoje talenty zaprezentowali uczniowie z poszczególnych klas poczynając od tych najmłodszych. Jako pierwsi wystąpili Michał GąsiorKarol Wojdyła z klasy 1a prezentując swoje umiejętności piłkarskie. Następnie uczennica klasy 1b – Milena Kupka pięknie zaśpiewała piosenkę „Moja mamo weźmy pieska”. Klasa druga również obfituje w talenty muzyczne. Zofia Kołbuc zagrała na keyboardzie, Jakub Koszyk – na gitarze, a  Eryk Dzik – na saksofonie. Kolejnym reprezentantem klasy drugiej był Ignacy Betlej, który opowiedział o swojej pasji jaką jest judo oraz przygotował krótki pokaz swoich umiejętności.

Następnie na scenie pojawiły się uczennice z klasy 3: Anna Buś i Lena Pietrzak, które zaprezentowały swoją  pasję, jaką  jest taniec.

To, że piłka nożna jest naszym sportem narodowym i w każdym z nas drzemie dusza kibica wszyscy wiemy, nie inaczej jest wśród naszych uczniów. Niejeden z nich marzy by pójść w ślady Lewandowskiego, Messiego czy Ronaldo. Zatem swoje umiejętności piłkarskie zaprezentowali: Antoni Sobota i Kacper Ryba z klasy 4a oraz Michała Sanockiego z 5a, oraz  Ksawery Urbanik-Faber, Wiktor Halerz oraz Kacper Wojdyła z klasy 4b.

W klasie 4b również nie brakuje talentów muzycznych. Lilianna Goleń i Amelia Sieniawska zaśpiewały w duecie, a zaraz po nich wystąpiła Ewa Jasińska, z piosenką  “Ostatnia nadzieja” z repertuaru Sanah.

Klasę 5a reprezentował Hubert Kołbuc, który zagrał na keyboardzie 2 utwory “Deszcze niespokojne” oraz “Hej sokoły” oraz pięknie wyrecytował wiersz swojego autorstwa. Kolejną uczestniczką była Zuzanna Muzyka, która porwała do tańca całą salę śpiewając utwór „Ale jazz!”.

Sztukami walk również interesuje się uczennica z klasy 6a Milena Lawera, która trenuje karate.Milena opowiedziała o swojej pasji, a następnie zaprezentowała swoje umiejętności.

Wśród naszych tegorocznych ósmoklasistów również nie brakuje talentów. Szymon Radoń zaprezentował układanie kostki rubika na czasorazzagrał piękny utwór na gitarze.W dalszej części Wiktor Lisowiec, wyrecytował wiersze autorstwa Patrycji Tokarz – uczennicy klasy VIIIb. Na zakończenie naszego przeglądu talentów trochę klasyki zaprezentowała  Julia Pawłowska z klasy VIIIa w utworze “Dla Elizy”.

Po zakończeniu części artystycznej uczniowie mogli pochwalić się swoimi talentami i osiągnięciami, również pozaszkolnymi, na przygotowanych wcześniej stanowiskach klasowych. Mogliśmy na nich podziwiać  miedzy innymi kolekcje kart, znaczków, biżuterii, muszelek, dyplomy, medale i puchary, prace plastyczne, wiersze, a nawet elementy mechaniki samochodowej, która jak się okazuje jest również pasją.

 

 

 

Dodatkowe informacje