Dawid Sanocki zwycięzcą etapu ponadwojewódzkiego.

Foto            Dawid Sanocki zwycięzcą etapu ponadwojewódzkiego, będzie reprezentował naszą szkołę w Warszawie!

               Uczeń klasy szóstej Dawid Sanocki został zakwalifikowany do etapu centralnego XXVIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej ".

 Na etapie ponadwojewódzkim w Rzeszowie, w Klubie Garnizonowym 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, Dawid zajął I miejsce uzyskując 49 punktów na 52 możliwe do zdobycia i tytuł laureata tego konkursu. Był to jeden z najwyższych wyników w Polsce. Na tym etapie naszą szkolę reprezentował również Jan Mioduszewski z klasy siódmej, który uzyskał tytuł finalisty.

Chłopcy mieli również okazję zwiedzić też Izbę Tradycji 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

Zawody finałowe zostaną rozegrane w Warszawie i obejmą wiedzę z zakresu Konkursu w kategoriach:

  • historia oręża polskiego w sztuce (malarstwo, literatura, muzyka, film);
  • geografia militarna;
  • broń i barwa (w tym analizowanie ekspozycji muzealnej i rozpoznawanie poszczególnych zabytków);
  • eksponat muzealny, zabytki i obiekty historyczne.

O wynikach etapu centralnego Konkursu poinformujemy po jego zakończeniu.

Jacek Bracik

 

Dodatkowe informacje