Innowacja pedagogiczna „Najpierw przeczytam, potem narysuję, czyli sketchnoting na polskim”- odcinek 3.

  Foto          3 marca uczniowie zmierzyli się z kolejnym wyzwaniem, którego celem było zaprojektowanie gier planszowych z bohaterami lektury pt. „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”.

Podczas warsztatów młodzi projektanci wykazali się zdolnościami plastycznymi i dużym zaangażowaniem. Dzięki determinacji powstały: piękne plansze, karty z zadaniami, misternie ulepione z plasteliny figurki – pionki i instrukcje do gry, a wszystko to w oparciu o lekturę. Nauka przez zabawę pozwoliła dzieciom w ciekawy sposób powtórzyć i utrwalić wiadomości dotyczące świata Narnii. Zwieńczeniem pracy był Klasowy Turniej Gier Planszowych pt. „Lektury na planszy”. I mimo że był to turniej, trudno mówić o wygranych i przegranych. Wszyscy bawili się znakomicie, więc można śmiało stwierdzić, że WSZYSCY tego dnia byli ZWYCIĘZCAMI. Kolejne nowe doświadczenie za nami.

 

Dodatkowe informacje