Uroczyste oddanie do użytku oraz poświęcenie przewiązki łączącej dwa budynki szkolne

18 grudnia odbyło się w naszej szkole oficjalne oddanie do użytku oraz poświęcenie długo oczekiwanej inwestycji – przewiązki łączącej dwa budynki szkolne. W uroczystości uczestniczyła cała społeczność szkolna oraz czcigodni goście, którzy zaszczycili nas swą obecnością. Byli to: wójt gminy Tarnowiec pan Bogusław Wójcik oraz jego zastępca – pan Piotr Sikora, proboszcz sanktuarium MBZ – Ks. Jerzy Uchman, przewodniczący Rady Gminy pan Tadeusz Śmietana wraz z członkami Rady, dyrektor ZBGK pan Grzegorz Nosal, dyrektor GOK pan Bartłomiej Smyka, pracownicy Urzędu Gminy, dyrektorzy szkół prowadzonych przez Gminę Tarnowiec oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem pani dyrektor mgr Urszuli Boratyn, która powitała zebranych gości i podziękowała wszystkim, których przychylność doprowadziła do powstania przewiązki. Następnie głos zabrali kolejno: wójt gminy Tarnowiec pan Bogusław Wójcik oraz przewodniczący Rady Gminy pan Tadeusz Śmietana. Potem zgromadzeni udali się do przewiązki, gdzie dokonano przecięcia wstęgi oraz poświęcenia nowej inwestycji.

W dalszej części zgromadzeni obejrzeli program artystyczny „UCZNIAMI JESTEŚMY I NIC CO SZKOLNE NIE JEST NAM OBCE”, nawiązujący do tradycji renesansowych. Uczestniczyli w nim przedstawiciele całej społeczności uczniowskiej, począwszy od klas pierwszych szkoły podstawowej, skończywszy na trzecich klasach gimnazjum.