Konkurs matematyczno – ekonomiczny.

#ZłoteSzkołyNBP

POZNAJEMY BANK CENTRALNY

WARSZTAT UCZNIOWSKI

KONKURS MATEMATYCZNO – EKONOMICZNY

Kolejny tydzień realizacji zadań projektu ZŁOTE SZKOŁY NBP to kolejne zadania do wykonania. 15 uczniów klas VI-VIII brało udział w szkolnym konkursie matematyczno-ekonomicznym „Poznajemy bank centralny”. Pytania konkursowe opracowała i przygotowała Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej.

Uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi zadań, które wykonuje bank centralny. Określali pojęcia związane z działalnością banku i produktami bankowymi. Odpowiadali na pytania dotyczące banknotów i monet emitowanych w Polsce. Rozwiązywali zadania polegające na obliczaniu wartości kupna i sprzedaży walut oraz oprocentowania lokat i kredytów. Odczytywali z wykresu wysokość kursu walut i odpowiadali na pytania z tym związane. Zadaniem uczniów było również wymienienie korzyści, które odnoszą klienci, korzystający z usług banku.

Reprezentanci Drużyny Ambasadorów pracowali nad oceną zadań konkursowych.

Zgodnie z przewidywaniami, poziom wiedzy uczniów był wyrównany i wysoki, ponieważ uczniowie nabyli wcześniej spory zasób wiedzy, uczestnicząc w lekcjach z ekonomią.

Oto, jak wyglądały wyniki :

I miejsce Kamil Ślusarczyk kl. VIIIb

II miejsce Dawid Sanockji kl. VIb