Gminny Konkurs „ Z Aniołem w Tle”

12 grudnia 2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu odbył się VIII Gminny konkurs „Z Aniołem w tle”. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Publicznych w Tarnowcu i GOK w Tarnowcu pod kierunkiem p. Edyty Koszyk. W konkursie wzięło udział 118 uczniów ze szkół publicznych i niepublicznych z terenu naszej Gminy:

SP Łajsce, SP Czeluśnica, SP Umieszcz, SP Tarnowiec, NSP Wrocanka, NSP Roztoki, Gimnazjum Tarnowiec, Gimnazjum Umieszcz. Już po raz drugi w konkursie mogli wziąć udział także uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, a nowością była różnorodność prac konkursowych w poszczególnych grupach wiekowych: klasy I-III – bombka, klasy IV-VI – szopka przestrzenna i klasy gimnazjalne - wieniec ozdobny na drzwi.

 

Prace konkursowe zostały ocenione w 4 grupach wiekowych prze 6-osobową komisję 11.12.2011r.

BOMBKA – klasy I-III SP

Kategoria wiekowa: klasa I

I miejsce – Emilia Rzeczyca- SP Czeluśnica

II miejsce – Karol Sajdak- NSP Wrocanka

                   Dominik Bochnia – SP Tarnowiec

                   Adrian Świstak – SP Tarnowiec

III miejsce – Magdalena Olbrot - NSP Roztoki

                     Katarzyna Tryniecka – SP Tarnowiec

                     Gabriela Wojnar – SP Tarnowiec

Wyróżnienia otrzymali: Sylwia Jurusik, Bartłomiej Szurek, , Anna Trznadel, Mikołaj Drzał, Barbara Klocek, Alicja Wojdyła, Gabriel Buczyński, Przemysław Jaskółka, Krzysztof Polak, Gabriela Lepucka, Viktoria Pawłowska, Angelika Zięba, Natalia Kosiek, Patryk Mróz, Karolina Grysztar, Wiktoria Orzechowicz, Amelia Rozpara.

8 uczniów otrzymało upominki za udział w konkursie.

Kategoria wiekowa: klasa II- III SP

           I miejsce – Julia Murdzek – SP Tarnowiec

II miejsce – Patryk Kuźniarowicz – SP Tarnowiec

                   Przemysław Baran – SP Tarnowiec

III miejsce – Dagmara Gierlicka– SP

                                Julia Kozicka – SP Tarnowiec

                                 Wiktoria Wachel – SP Tarnowiec

Wyróżnienia otrzymali: Karolina Żebracka, Patryk Lisowiec, Jagoda Jarecka, Jeremiasz BanachJulia Lorenc, Aleksandra Garbacik, Zuzanna Mikołajewicz, Emila Dubiel, Natalia Baran, Dagmara Dubiel, Katarzyna Betlej, Justyna Chochołek, Karolina Sanocka, Otylia Żebracka, Marek Jurczak, Jan Czekański, Patrycja Majka, Kacper Franowski, Patryk Klekot

Pozostałych 19 wykonawców prac konkursowych otrzymało upominki za udział w konkursie.

SZOPKA PRZESTRZENNA – klasy IV-VI SP

Z 24 pięknych, oryginalnych szopek czołowe miejsca zajęły prace wykonane przez:

I miejsce –– Paweł Wasłowicz - SP Łajsce

            II miejsce – Szymon Kupka – SP Tarnowiec

                   Patrycja Zięba – SP Tarnowiec  

III miejsce - Natalia Kania – NSP Wrocanka

                            Zuzanna Dziura – NSP Roztoki

                               Przemysław Sysoł – SP Łajsce

            IV miejsce – Sebastian Ogorzałek – SP Tarnowiec

Wyróżnienia otrzymali: Klaudia Budnik, Marta Klocek, Magdalena Karamon, Julia Wietecha, Gabriela Pleban, Weronika Wójcik, Kacper Kozicki, Mateusz Gumułczyński, Maria Pikul, Damian Trznadel, Julia Czakańska, Aleksandra Smalarz, Julia Wietecha, Aleksandra Machowicz, Kamila Żurad, Klaudia Wilobób, Dominika Winnik.

WIENIEC OZDOBNY – Gimnazjum

I miejsce –Karolina Wojtyczek - Gim. Tarnowiec

II miejsce – Gabriel Baran - Gim. Tarnowiec

III miejsce – Miłosz Żebracki – Gim. Umieszcz

                     Joanna Potyrała – Gim. Tarnowiec

Wyróżnienia otrzymali: Joanna Karamon, Wiktoria Betlej, Gabriela Grzyb, Patryk Soliński, Jakub Wójcik, Zuzanna Pac.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody lub upominki oraz zostali ugoszczeni herbatką i drożdżówką. Wszystko to było możliwe dzięki Sponsorom Konkursu:

  • Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu
  • Gmina Tarnowiec
  • Zespół Szkół Publicznych w Tarnowcu
  • Ks. Jerzy Uchman – Proboszcz tarnowiecki
  • 2 Rodziców klasy II SP Tarnowiec
  • Opiekun konkursu – Edyta Koszyk

Większość prac konkursowych – szopki, bombki i wieńce można zobaczyć w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu.

Dziękując wszystkim wykonawcom tegorocznych prac konkursowych, rodzicom, dziadkom, nauczycielom zapraszamy do kolejnych edycji Konkursu!

 

Dodatkowe informacje