II Wojewódzki Konkurs „Ignacy Łukasiewicz – polski Prometeusz”.

Foto    10 marca 2023 roku odbyła się druga edycja Wojewódzkiego Konkursu „Ignacy Łukasiewicz – polski Prometeusz”, w Zespole Szkół w Zręcinie.
W wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu województwa podkarpackiego.

Naszą szkołę dzielnie reprezentowała uczennica klasy 8b – Julia Wiśniowska, niestety drugi uczeń z powodów zdrowotnych nie mógł do nas dołączyć. Po rozwiązaniu zadań konkursowych, uczestnicy wyruszyli na pobliski cmentarz, gdzie znajduje się grób Honoraty i Ignacego Łukasiewiczów. Tam przywitał nas ksiądz proboszcz, dr Wacław Socha. Zaprosił nas również do kościoła, który został ufundowany przez Karola Klobassę i Ignacego Łukasiewicza. Nie tylko mogliśmy zwiedzić świątynię, ale również wysłuchać koncertu organowego. Następnie udaliśmy się do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce. Po dniu pełnym wrażeń nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie dyplomów oraz nagród rzeczowych.