Rekord w czytaniu na przerwie...

Foto             PRZERWA NA CZYTANIE   Rekord w czytaniu na przerwie...

Jesienią po raz siódmy w Polsce i trzeci na świecie odbyło się wielkie święto czytelników i książek - Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Do akcji zgłosiły się 2882 placówki, prawie tysiąc więcej niż w zeszłym roku. Tegoroczna akcja odbyła się w 2667 instytucjach w Polsce i 22 innych państwach.

W naszej szkole akcja odbyła się 27 października 2022r. Tego dnia okazało się, że wspólne czytanie może dać wiele radości i sprawić wiele przyjemności wszystkim „zaczytanym”, których było 208 osób. Dodatkowo wzbogaciliśmy akcję bicia rekordu w czytaniu na przerwie propozycją przebrania się za postać z czytanej przez siebie książki. Pamiętamy, że Samorząd Uczniowski zmotywował propozycję hasłem “Kto przebrany, niepytany”.

Wszystko zostało przeliczone i tak: JEST REKORD!!!, czyli zeszłoroczny rekord został pobity o ponad 200 tysięcy osób! NOWY REKORD w liczbie osób czytających  na przerwie wynosi 578 TYSIĘCY 433 OSÓB!

Nasza Szkoła otrzymała DYPLOM z wyrazami uznania za zaangażowanie w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”. Uczniowie też otrzymali podziękowania w formie pisemnej dla zespołów klasowych. BRAWO WY!!!

Wszystkim jeszcze raz dziękujemy- razem z Tygryskiem-, że byliście częścią tego wydarzenia. BRAWO MY!!!