Stacje zadaniowe.

#ZłoteSzkołyNBP

POZNAJEMY BANK CENTRALNY

Lekcja z ekonomią – STACJE ZADANIOWE

W ramach realizowanego programu POZNAJEMY BANK CENTRALNY na zajęciach rozwijających z matematyki, w klasach 8a i 8b zostały przeprowadzone lekcje z ekonomią z wykorzystaniem STACJI ZADANIOWYCH.

Uczniowie pracowali w grupach przemieszczając się pomiędzy poszczególnymi stacjami. Z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali napotkane łamigłówki. Oprócz ćwiczenia logicznego myślenia i rozwijania umiejętności matematycznych młodzież zapoznała się z wieloma zagadnieniami ekonomicznymi, które ich widocznie zaciekawiły.

Uczniowie musieli obliczyć zebraną kwotę pieniędzy w czasie akcji charytatywnej, jeśli zbierano tylko monety jedno - , dwu – i pięciogroszowe oraz wagę zebranych monet. Musieli wykazać się znajomością wizerunków królów znajdujących się na banknotach oraz wymiary banknotów. Ponadto dokładnie analizowali temat inflacji w oparciu o aktualne dane. Liczyli na jakie zyski mogą liczyć zakładając lokatę, oraz ile trzeba oddać decydując się na kredyt. Oczywiście nie mogło też zabraknąć procentowych obniżek i podwyżek.

Nasi ósmoklasiści solidnie podeszli do zadania i udało im się z powodzeniem pokonać wszystkie stacje.

J.W.