#ZłoteSzkołyNBP

POZNAJEMY BANK CENTRALNY

1 grudnia 2022 roku wystartowała III edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego, Złote Szkoły NBP. Nasza szkoła już po raz trzeci przyłączyła się do realizacji zadań projektu, a koordynatorem została pani Joanna Walczak.

Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program popularyzujący wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Program aktywizuje nauczycieli i uczniów do podejmowania zespołowych inicjatyw na rzecz swojej szkoły i najbliższego otoczenia przybliżających zagadnienia ekonomiczne w nowatorski i przystępny sposób.

Pracę rozpoczęliśmy od zawiązania Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej. W skład której weszli nauczyciele: Joanna Walczak – matematyka, Ewa Żebracka – matematyka, Katarzyna Forc – matematyka, Alicja Grasela – geografia, plastyka, Jacek Bracik – historia, wos oraz uczniowie z klas siódmych i ósmych: Julia Pawłowska (kl.8a), Julia Sławniak (kl.8a), Julia Kowalczyk (kl.8a), Róża Soboń (kl.8a), Julia Wiśniowska (kl.8b), Nadia Pawłowska (kl.8b), Oliwier Szal (kl.8b), Szymon Radoń (kl.8b), Emilia Rozpara (kl.7) i Jan Mioduszewski (kl.7).

Temat III edycji programu to POZNAJEMY BANK CENTRALNY. W ramach realizacji programu mamy do wykonania trzy zadania: Lekcja z ekonomią, Debata szkolnaWarsztat uczniowski. Pomysłów mamy sporo i wielką nadzieję, że uda się nam je wszystkie zrealizować.

#ZłoteSzkołyNBP – ZACZYNAMY!!!