Andrzejki 2011 w Gimnazjum

Koniec listopada to andrzejki. A jeśli andrzejki to zabawa, wróżby i swawole! Nasze babcie nie świętowały andrzejek wspólnie z dziadkami. Chłopcy i dziewczęta bawili się osobno, a zabawa ta miała również nieco inny charakter. Mniej w niej było śmiechu i radości, a więcej skupienia, magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Przez lata zwyczaje się zmieniły, teraz bawimy się wspólnie, wróżąc sobie nawzajem, łącząc te wróżby z konkursami i wesołą zabawą. Pomysłów na andrzejkowe wróżby jest całe mnóstwo! Kiedyś zaszczytu wróżb andrzejkowych doświadczały tylko panny, a przepowiednie dotyczyły wyłącznie miłości. Teraz wróżą wszyscy niezależnie od wieku, płci i stanu cywilnego i na wszystkie tematy: od uczuć, przez przyszłe zawody, finanse czy szkolne "przewidywania". Wszystko to z przymrużeniem oka, bo przecież to tylko zabawa.

Dyskoteka andrzejkowa w Gimnazjum odbyła się 22 listopada. Uczniowie klas I, IIa, IIb, IIIa, IIIb wspólnie tańczyli przy dźwiękach ulubionej muzyki. Dziewczyny razem z paniami Joanną Walczak i Magdaleną Mazur prowadziły ciekawe zabawy i wróżby andrzejkowe.
Śmiechu było co niemiara!!!