Udział uczniów w wykładzie historycznym.

Foto08.02 w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu uczniowie Szkoły Podstawowej w Tarnowcu uczestniczyli w wykładzie historycznym, który jest częścią realizowanego projektu „Powstanie Styczniowe w wielu odsłonach - PoznajeMy Naszą Historię” w ramach "Programu Dotacyjnego Biura Programu Niepodległa Powstanie Styczniowe 1863 – 1864".

Prowadzący prelekcję Mariusz Świątek, dyrektor Muzeum Regionalnego im. dr. Stanisława Kadyiego w Jaśle oraz Przemysław Misiołek pracownik muzeum, przedstawili najważniejsze wydarzenia i założenia związane z Powstaniem Styczniowym. Młodzież dowiedziała się o przyczynach Powstania oraz o późniejszych skutkach, które wywołał omawiany ruch narodowo-wyzwoleńczy.

Ważną częścią spotkania było przybliżenie sylwetek osób mieszkających na terenach jasielszczyzny czy też na terenie naszej Gminy (Konstantego Adamskiego z miejscowości Brzezówka i Franciszka Bielińskiego z Dobrucowej), które brały aktywny udział w walkach oraz w zaopatrzeniu i pomocy dla walczących.

Szkoła Podstawowa im Tadeusza Kościuszki w Tarnowcu jest partnerem projektu „Powstanie Styczniowe w wielu odsłonach - PoznajeMy Naszą Historię”. W ciągu kilku najbliższych miesięcy uczniowie będą brać udział w różnych akcjach związanych z przedsięwzięciem, o których będziemy informować na bieżąco.