Szkolne Jasełka i Wigilia.

FotoGrudzień to miesiąc kojarzący się wszystkim ze Świętami Bożego Narodzenia. To czas ubierania choinek, śpiewania kolęd, wspólnej wigilii, to czas pojednania, serdecznych życzeń, wzruszeń i rozmyślania nad przyjściem na świat i życiem małego Jezuska.

W naszej szkole również dane nam było przeżyć magię Świąt Bożego Narodzenia uczestnicząc w Szkolnych Jasełkach i Wigilii. 

 Uroczystość rozpoczął występ tria w składzie: Milena Lawera, Julia Pawłowska i Szymon Radoń. Młodzi instrumentaliści w profesjonalny sposób zagrali kilka tradycyjnych, polskich kolęd i pastorałek. Następnie uczniowie drugiej klasy zaprezentowali się w przedstawieniu jasełkowym. Niestety, ze względu na chorobę, kilku aktorów musieli zastąpić starsi koledzy.

Bajkowe postacie, w które wcielili się uczniowie, wędrowały do małego Jezuska z darami, przeżywając po drodze różne przygody i perypetie. Nie zabrakło śmiesznych scenek, tańców, ale i refleksji nad szarą codziennością.
Wesoła atmosfera Jasełek zachęcała słuchaczy do licznych oklasków i wspólnego kolędowania. Przedstawienie uświetnił szkolny zespół wokalny Kama.

Na zakończenie Ksiądz Paweł Smoleń odczytał fragment Ewangelii, a Pani Dyrektor Urszula Boratyn złożyła wszystkim serdeczne, świąteczne życzenia i pogratulowała młodym artystom. Dalsza część uroczystości odbyła się w klasach, gdzie uczniowie z wychowawcami uczestniczyli w Wigilii przygotowanej przez rodziców.

Przedstawienie i scenerię jasełkową przygotowały Panie: Marta Kapała, Katarzyna Sanocka, Alicja Grasela i Ksiądz Paweł Smoleń. Nad sprzętem nagłaśniającym czuwali: Pan Jacek Bracik oraz Marcin Cichoń i Kamil Ślusarczyk.

 

Dodatkowe informacje