Sukces uczniów w Konkursie Historycznym.

Foto   Jak co roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego”. Tym razem uczestnicy mierzą się z tematyką “O Niepodległość i Granice Rzeczpospolitej 1887–1922”. Głównym celem Konkursu jest kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o historii oręża polskiego w różnych okresach historycznych oraz znaczeniu sił zbrojnych w życiu politycznym, ekonomicznym i kulturowym Państwa i Narodu Polskiego.

Po eliminacjach szkolnych do etapu wojewódzkiego awansowało czterech uczniów:

*Hubert Kołbuc - klasa Va

*Dawid Sanocki – klasa VIb

*Krzysztof Szajnicki – klasa VIb

*Jan Mioduszewski – klasa VII

Po długich i wyczerpujących przygotowaniach, w grudniu 2022 roku, reprezentanci Szkoły zmierzyli się z testem dotyczącym w/w tematyki. Po opublikowaniu wyników okazało się, że do etapu ponadwojewódzkiego awansowało dwóch przedstawicieli naszej szkoły: Dawid Sanocki i Jan Mioduszewski. Na uwagę zasługuje fakt, że wynik Dawida Sanockiego należy do najwyższych w Polsce. Etap III odbędzie się 16 marca 2023 roku. Stawką będzie awans do zawodów centralnych, jakie mają się odbyć w maju w Warszawie.

 

Dodatkowe informacje