„Bliżej natury” ZIMĄ.

Foto   Z pewnością pamiętacie nasze jesienne wyzwania – zbiórka i sadzenie roślin oraz obchody Dnia Krajobrazu. Czekając na wiosnę i efekty naszej pracy sprzed kilku miesięcy, nie chcemy marnować czasu. Zima to również dobra pora by być bliżej przyrody.

Kiedy spada temperatura i pojawia się śnieg należy pomyśleć o naszych skrzydlatych przyjaciołach. Wiele gatunków ptaków liczy na naszą pomoc w trudnych, zimowych warunkach. Pamiętajcie, że należy mądrze dokarmiać ptaki. Ważne jest by robić to regularniedbać o właściwą karmę.

Zapraszamy wszystkich uczniów – małych i dużych – do wzięcia udziału w PRZEGLĄDZIE FOTOGRAFICZNYM organizowanym w ramach innowacji pedagogicznej „Bliżej natury”.

 Cele:

-  nauka właściwego dokarmiania ptaków w okresie zimowym,

-  obserwowanie i rozpoznawanie gatunków ptaków zimujących w Polsce,

-  popularyzacja fotografii/filmu jako aktywnej i kreatywnej formy spędzania wolnego czasu,

-  prezentacja fotografii jako formy wyrazu artystycznego i wrażliwości estetycznej.

 Regulamin:

-        Przegląd Fotograficzny organizowany jest dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły,

-        każdy uczestnik może przesłać max. 3 fotografie lub krótki filmik przedstawiający obserwację ptaków, ich właściwe dokarmianie lub przygotowywanie pokarmu,

-        prace należy przesłać do 28.02.2023r. (w tytule wpisujemy: Przegląd Fotograficzny „Bliżej natury” ZIMĄ oraz podpisujemy się imieniem, nazwiskiem i klasą),

-        wszyscy biorący udział w przeglądzie otrzymają pamiątkowy dyplom i dodatnie punkty z zachowania,

-        przesłane fotografie zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

 

Czekamy z niecierpliwością na Wasze zdjęcia/filmy do końca lutego (zdjęcia należy przesłać na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. )

 

Dodatkowe informacje