„Z Aniołem w tle” XVIII-ta edycja Gminnego Konkursu i charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy.

Foto   Konkurs „Z Aniołem w tle” od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych z terenu naszej Gminy. Tradycyjnie i ta edycja – 18-tka-została zorganizowana przez Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowcu i GOK w Tarnowcu  pod kierunkiem p. Edyty Koszyk. W konkursie wzięło udział 177 uczniów ze szkół z terenu naszej Gminy: NZSP Łajsce, NZSP Umieszcz, NSP Roztoki, NSP Łubienko, NSP Czeluśnica, NSP Glinik Polski, NSP Nowy Glinik, NSP Wrocanka, SP Łubno Szlacheckie, SP Tarnowiec W tym roku prace konkursowe wykonywane były w 7 grupach wiekowych: klasa I, II, III – choinka; klasa IV, V, VI – stroik stojący lub wiszący i klasy VII-VIII– dekoracja przed drzwi.

Prace konkursowe zostały ocenione 15 grudnia w 7 grupach wiekowych - ze względu na dużą ilość prac - przez komisję w składzie:  p. Maria Kotulak, p. Magdalena Kopczak, p. Alicja Grasela, p. Marta Kapała, P. Magdalena Fortuna, p. Aneta Świdrak, p. Patrycja Korab, p. Tomasz Kędrek. W wyniku oceny prac czołowe miejsca zajęli:

CHOINKA

Ryszard Twarduś –
NZSP Umieszcz
IV miejsce Piotr Gawron – SP Tarnowiec

Wyróżnienia w kategorii klas I-III  otrzymali:

Kamil Jakubiak, Jagoda Buratyn, Rafał Klekot, Milena Kupka, Maja Czekańska, Lena Wiatrowska, Roksana Segin, Jan Pieknik, Piotr Bałoń, Blanka Hap. Laura Hap, Jeremiasz Dziędzioł, Michał Gąsior, Emilia Krówka, Dominik Szurek, Damian Delimata, Zofia Kołbuc, Franciszek Syrek, Antonina Dubiel, Kornelia Marek, Nataniel Podrazik, Alan Jabłoński- Cisek, Gabriela Zych, Olga Głowacka, Anita Sajdak, Aleksander Michalski, Aleksander Mokrzecki, Michał Klekot, Jowita Gazda, Milena Chochołek, Jagoda Lisowiec, Szymon Lisowiec, Nikola Hadam, Wiktoria Budziak.

STROIK STOJĄCY LUB WISZĄCY

Błażej Dzik – NSP Glinik Polski
                    Zuzanna Halerz – SP Tarnowiec
IV miejsce – Martyna Głowacka – NZSP Umieszcz

Wyróżnienia otrzymali: Kornelia Chomentowska, Zuzanna Majka, Wiktor Krówka, Jakub Kmiecik, Alan Cyboń, Julia Drożdż, Malwina Kiełtyka, Otylia Czekańska, Maja Kaszycka, Jagoda Garbarz, Maja Bonar,  Wiktoria Chochołek, Gabriel Głowacki, Gabriela Baran, Hubert Kołbuc, Aleksandra Faber,  Nikola Kiełtyka, Karol Bielecki, Weronika Owsiak, Maksymilian Buratyn, Emilia Łuszcz, Kacper Cypcar, Szymon Fortuna, Julia Wojdyła, Patrycja Radoń, Lena Figlus, Lena Syrek, Emilia Wietecha.

DEKORACJA PRZED DRZWI

KLASY VII-VIII

I miejsce – Adrian Zięba– SP Tarnowiec
                    Amelia Pietrzak - SP Tarnowiec
II miejsce – Jagoda Bajowska – NSP Roztoki
III miejsce – Aleksandra Opałka– NZSP Łajsce
                    Kacper Baran -  NSP Glinik Polski
                    Patrycja Tokarz –
IV miejsce – Damian Ziomek – NSP Roztoki

Wyróżnienia otrzymali:  Julia Wiśniowska, Lena Jarek, Róża Soboń, Jagoda Latoszek,  Adam Bochnia, Emilia Syrek, Milena Wilusz, Nikola Jakubowska, Emilia Rozpara, Karolina Smoleń, Filip Piskorz.

Wierzymy, że trud pracy włożony w wykonanie pięknych prac konkursowych wynagrodziły znakomite nagrody, których zakup był możliwy dzięki Sponsorom konkursu, którym za hojność bardzo dziękujemy.

Należą do nich:

• Gmina Tarnowiec
  • Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu
  • Rada Rodziców SP Tarnowiec
  • Pani Monika Hap
  • Pani Krystyna Ciepiela, Pan Tomasz Ciepiela- Delikatesy CENTRUM w Tarnowcu
  • Państwo Magdalena i Waldemar BochniaPiekarnia „Stara Wieś”
  • Pani Halina Kusz„Dom&Kwiaty” w Tarnowcu
  • Pan Sławomir TrznadelZakład Kamieniarski w Tarnowcu
  • Pan Jerzy PolakZakład Tapicerski w Tarnowcu
  • Pani Małgorzata Wietecha
  • Pani Edyta Koszyk - Organizator konkursu

Podziękowania należą się także p.o. Wójta Tarnowiec- Panu Miłoszowi Leszkiewiczowi za decyzję pokrycia kosztów transportu prawie 100 uczniów przez Gminę Tarnowiec.

Wszystkie prace konkursowe zostały przekazane przez Wykonawców na  Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbył się 18 grudnia , a z którego dochód wesprze leczenie Nikosia z Wrocanki. Za ten piękny gest wszystkim Uczniom wyrażamy ogromną wdzięczność, gdyż z jednej strony jest to umożliwienie zakupu pięknych prac, a z drugiej daje okazję wsparcia finansowego  potrzebujących z najbliższej okolicy. Prace konkursowe – nie wszystkie- sprzedano na kwotę 3.330,00 zł, którą przekazano Rodzicom Nikosia.

Dziękując wszystkim Wykonawcom tegorocznych prac konkursowych: uczniom, a także rodzicom, dziadkom, nauczycielom życzymy rozwijania swoich talentów i radości ze wspólnego dzielenia się dobrem.

Pełna Fotorelacja : https://drive.google.com/drive/folders/1EIe-VsAzow_9uH_SvNzDJAsVK_jUudwY?usp=share_link