Mieć serce o zapachu piernika - akcja „Pierniczki dla Krośnieńskiego Hospicjum”.

Foto  Są takie serca, co wesprą w potrzebie.
Jest taka dobroć, co serce ogrzeje,
Przyniesie radość, nadzieję…

 Pierniczki dla Hospicjum - to nazwa kwesty charytatywnej, która w grudniowe niedziele już po raz kolejny odbyła się nie tylko przy krośnieńskich kościołach na rzecz miejscowego Hospicjum dla dorosłych. W tym roku po raz trzeci zaangażowaliśmy się w akcję „Pierniczki dla Krośnieńskiego Hospicjum”, pod czujnym okiem p. Edyty Koszyk, propagującej od kilku lat wolontariat na rzecz Krośnieńskiego Hospicjum.

30 listopada grupa uczniów -Wolontariuszy podjęła się pieczenia pierniczków w GOK-u przy wsparciu Pań z KGW Tarnowiec na czele z p. Anną Pętlak i p. Elżbietą Polak. Po upieczeniu przyszedł czas na dekorowanie pierniczków pod okiem p. Małgorzaty Urban, posiadającej  ogromną wiedzę o piernikach i ich dekoracji. Pani Gosia poprowadziła krótkie warsztaty zdobienia pierniczków. I to był najprzyjemniejszy moment tej akcji. A ile talentów ujawniło się przy okazji! Dekorowały głównie dziewczyny, ale świetnie radzili sobie z dekoracją pierniczków chętni chłopcy z klas Va. Efekt był  pysznie oszałamiający! Wolontariusze – p. Elżbieta, p. Edyta i Kuba z kl. II zapakowali pierniczki do 180 woreczków. Paczuszki ze  świątecznymi ciasteczkami trafiły do koszy, gdzie już znajdowało się 180 paczuszek z pierniczkami otrzymanymi od Towarzystwa Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum.

W niedzielę 11 grudnia Wolontariusze naszej Szkoły – pokonując zaspy śnieżne- rozprowadzali za datek serca pierniczki  przy kościele parafialnym w Tarnowcu, oczywiście za zgodą Kustosza ks. Pawła Knurka. Parafianie Tarnowieccy złożyli do puszek 2338,00 zł za, co pragniemy z całego serca PODZIĘKOWAĆ!

14 grudnia Akcja została przeprowadzona na terenie naszej Szkoły. Chętni uczniowie i Nauczyciele zdali egzamin na „wielkość serca o zapachu piernika” i 180 paczuszek z pierniczkami rozeszło się jak „ciepłe bułeczki” i tylko zapach pierniczków unosił się po szkole… oraz radość, gdyż w szkole zebraliśmy 1012,00 zł. pomimo, że ponad 2/3 uczniów było nieobecnych z powodu choroby

Cały dochód z kwesty tj. 3350,00 zł został wpłacony na konto Towarzystwa Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum, a tam zostanie przeznaczony na bieżące potrzeby osób przewlekle oraz nieuleczalnie chorych znajdujących się pod opieką Hospicjum.

Wszystkie działania – pieczenie z Seniorkami, dekorowanie w ramach warsztatów, pakowanie, rozprowadzanie pierniczków to działania innowacyjne, przez które uczniowie nie tylko zdobywają nowe praktyczne umiejętności w zakresie kulinarnym, uczą się pracy w zespole, poświęcają swój czas na rzecz pomocy potrzebującym zwieńczony przekazaniem zebranej kwoty na ich potrzeby. Te praktyczne działania są bardzo cenne, ale OTWARTOŚĆ SERCA  na potrzebujących jest tutaj bezcenna…

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania akcji i tym, którzy mieli „serce o zapachu piernika” i wsparli finansowo Akcję z całego serca DZIĘKUJEMY!

 

Dodatkowe informacje