Innowacja pedagogiczna ,, Od eksperymentu do wynalazku”.

Foto   Dnia 29 listopada w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej ,,Od eksperymentu do wynalazku” odbył się pokaz doświadczeń chemicznych zaprezentowanych przez uczniów klas 8, a przygotowanych pod czujnym okiem współrealizatora innowacji, nauczycielki chemii – mgr Magdaleny Mazur. 

Tę niezwykle ciekawą ,,lekcję eksperymentowania” mieli przyjemność obejrzeć uczniowie klas I, II i III, którzy dowiedzieli się jak w prosty sposób z użyciem domowych produktów można przygotować i przeprowadzić ciekawe doświadczenia.

 W role ,,młodych chemików” wcielili się uczniowie z:

klasy 8a

Julia Kowalczyk, Klaudia Grzebień - kosmos w butelce; kreda, która oddycha i ulega rozpuszczeniu
Maja Stryszak, Róża Soboń, Adrian Hłyń - spalanie magnezu; ciecz nienewtonowska oraz

klasy 8b

Maja Radoń, Olga Tomasik, Emilia Sobczak - lampa lawa; musujący balon
Nadia Pawłowska, Julia Wiśniowska - zegar jodowy
Wiktor Lisowiec, Adrian Zięba – wulkan
Jagoda Dzik, Amelia Siara, Patrycja Klekot - jak działają wirusy?; dwukolorowe słoiki; oddzielenie soli od pieprzu
Szymon Radoń, Piotr Wyderka, Jakub Żebracki - na tropie enzymów..... przyśpieszających; tańczące robaczki

Wcześniej dzieci z klas I, II oraz III obejrzały filmy edukacyjne ,,Top 10 największych wynalazków” oraz ,,Maria Skłodowska - Curie i niewidzialne promieniowanie”, które były wprowadzeniem do pokazu eksperymentów i pozwoliły, oczywiście w niewielkim stopniu, poznać niezwykły świat nauki.

Autorzy i współrealizatorzy innowacji

 

Dodatkowe informacje