Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Foto21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Został on ustanowiony w 1973 rok, w Stanach Zjednoczonych jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem.

Obecnie World Hello Day jest już obchodzony w ponad 180 krajach. W tym dniu na całym świecie organizowane są koncerty, akcje charytatywne oraz festyny.

Życzliwość to nie tylko wielkie czyny ale również małe gesty jak choćby pamięć i troska o innych. Zawsze warto być życzliwym ponieważ czasem zwykłe, miłe słowo lub tylko uśmiech może odmienić czyjś dzień. Zwykłe pozdrowienie skierowane do sąsiada, bezinteresowna pomoc nawet obcej osobie sprawiają, że nie tylko komuś sprawiamy radość ale i sami zaczynamy widzieć się w bardziej pozytywnym świetle.

Warto również pamiętać, że przyznanie się do błędu, powiedzenie „przepraszam” to nie jest objaw słabości, wręcz przeciwnie – jest znakiem siły i pewności siebie.

Każdy z nas chce być traktowanym z życzliwością i empatią. Pamiętajmy więc, że DOBRO WRACA!!! Otrzymujemy to, co wcześniej sami daliśmy.

W obecnym roku szkolnym również nasza szkoła przyłączyła się do akcji. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali losy, w których umieścili życzliwe pozdrowienia i sentencje oraz słodki poczęstunek. Na korytarzu zaś przygotowano gazetkę przypominającą o uśmiechu i życzliwym traktowaniu drugiego człowieka każdego dnia.

“Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”
                                                         Flora Edwards

S.U.