Światowy Dzień Pluszowego Misia.

FotoŚwiatowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – 2002 roku.

Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z nas – małych i dużych ma swojego ulubionego pluszowego przyjaciela. Może to jest mały bury, odrobinę zapomniany Miś mieszkający w pudle na strychu albo piękny i kolorowy, siedzący w naszym pokoju.

Może to być zupełnie malutki Misio, którego nosimy „na szczęście” przy kluczach lub w portfelu. Czy wreszcie – może to być jeden z Wielkich i Sławnych Misiów, o których mówi się wszędzie i o których głośno niemal w każdej części świata – Kubuś Puchatek, Miś Paddington albo Miś Uszatek.

25 listopada, jak co roku, uczniowie naszej szkoły przynieśli ze sobą na zajęcia pluszowych przyjaciół. Tego dnia siedzący z nimi w ławce Miś ochronił ich przed niezapowiedzianą kartkówką, pytaniem lub złą oceną.

Z Miśków się nie wyrasta!!!!