104. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Foto           Dnia 14 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły.

Część artystyczną poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Uczniowie klas IV b i VI a pod kierunkiem p. J. Bracika, p. A. Faber i p. M. Kapały przybliżyli całej społeczności szkolnej historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata. Opowiadali o walce z zaborcami, patriotyzmie naszych przodków. Aktorskie poczynania uczniów uświetnił chór szkolny, który wykonał pieśni patriotyczne, a także solowy występ Antoniego Soboty i Zuzanny Muzyki. Nad aktorami szumiały białe brzozy i unosiły się wzniosłe hasła, które przygotowane zostały przez p. Ewę Żebracką. W dalszej części uroczystości młodzi aktorzy zwrócili uwagę publiczności na obecną kondycję Polski- na ograniczenia wolności, które szykuje nam pędzący świat. Znów kolejne pokolenie Polaków jak echo powtarzało za C. K. Norwidem, że: „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”. Ta część akademii miała wzbudzić w widzach zadumę nad przyszłością Polski i zatrzymać ich choć na chwilę po to, aby każdy mógł jeszcze raz pomyśleć, czym jest dla niego WOLNOŚĆ.

Dzień ten dla wielu był lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości, dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.