Promujemy kulturę.

FotoMiesiąc październik obfitował w rożnego rodzaju działania świetlicy związane z realizacją Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego„ Z kulturą mi do twarzy”.

Wraz z początkiem miesiąca uczniowie pod czujnym okiem p. Renaty Dziedzic przypomnieli sobie zasady panujące w naszej  świetlicy  i konieczności ich przestrzegania. Znajomość zasad przypieczętowali swoją dłonią odrysowaną i wyciętą z papieru.

Motywem przewodnim kolejnego tygodnia października była „Kraina Muz”. W tych dniach podopieczni świetlicy uczestniczyli w zajęciach poświęconych muzyce zorganizowanych przez p. Dorotę Betlej. Najpierw uczniowie przenieśli się w magiczny świat dźwięków i poznali takie instrumenty muzyczne jak; : tamburyny, marakasy, kołatki, dzwonki, trójkąty, bębenki, tarki i grzechotki. Każdy miał możliwość swobodnej gry na wybranym instrumencie oraz udziału w zabawach przy dźwiękach muzyki. Następnie, razem z P. Renatą Dziedzic, wykonali własne instrumenty z materiałów wtórnych takich jak: pudełka, butelki, różnego rodzaju pojemniki, które wypełniali materiałami sypkimi. Zwieńczeniem  naszych tygodniowych działań  był koncert instrumentalny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Wszyscy obecni byli poruszeni koncertem swoich starszych kolegów i nagrodzili muzyków gromkimi brawami.

Przez cały miesiąc cieszyliśmy się piękną złotą jesienią, która była inspiracją do różnego rodzaju działań artystycznych podejmowanych przez wychowanków  świetlicy. Mieli oni możliwość udziału w cyklicznych zajęciach  plastycznych „Tysiąc barw wokół nas” , które prowadziła p. Katarzyna Sanocka. Oprócz zabaw plastycznych i eksperymentów z barwami,  poznawaliśmy nowe, ciekawe  techniki plastyczne. Efektem naszych twórczych działań  są piękne prace kreatywne, które zdobią nasze sale świetlicowe i lekcyjne. Korzystając także  z tej pięknej, jesiennej aury podęliśmy się realizacji zadania „Paleta barw”. Uczniowie pod kierunkiem p. Alicji Graseli, przygotowali pomoce plastyczne potrzebne do zorganizowania pleneru malarskiego tj.: sztalugi, palety, farby , pędzle itd. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem przystąpiły do tworzenia prac. Jednakże zanim „zamieniły się” w artystów – twórców tak wspaniałych pejzaży, zapoznały się z pracą na sztalugach, a także dzięki swobodnej interpretacji i działaniom „przeniosły się” w świat wyobraźni i sztuki. Naszym działaniom przyglądali się i kibicowali dziadkowie i rodzice „małych artystów”. Z okazji Dnia Drzewa (10 października) zasadziliśmy drzewka w parku szkolnym, a z okazji Dnia Krajobrazu, obchodzonego 20 października, zorganizowaliśmy  także konkurs plastyczny „Pejzaże  Polski”, w którym uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów plastycznych.

W listopadzie, w świetlicy szkolnej, również będzie się działo…