Pasowania uczniów klasy pierwszej.

Foto  Dnia 21 października 2022 r. miała miejsce niezwykle ważna dla życia szkoły, uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie jest szkolną tradycją kultywowaną od wielu lat. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia wytrwale i starannie pod kierunkiem swoich wychowawców  mgr Mariusza Nazgowicza i mgr Barbary Stec.

Pierwszaki w obecności rodziców, dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów wykazały się wieloma umiejętnościami i pokazały że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Zaprezentowali wiedzę o właściwym zachowaniu się w szkole, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, dali się poznać jako młodzi patrioci, kochający swoją Ojczyznę.

Dyrektor szkoły mgr Urszula Boratyn stwierdziła, że pierwszoklasiści wykazali się wieloma umiejętnościami, zdali egzamin podczas występów i mogą być przyjęci do grona społeczności szkolnej. Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu zachęciła pierwszoklasistów do zadawania pytań, szukania odpowiedzi na nie, do brania czynnego udziału w życiu szkoły. Słowa podziękowania skierowała również do rodziców uczniów, którzy licznie zaszczycili szkołę swoja obecnością w tym dniu.

Oficjalna część rozpoczęła się od części artystycznej przygotowanej przez pierwszoklasistów wraz z wychowawcami. Następnie nastąpiło wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewanie przez uczniów klas pierwszych hymnu szkoły. Po uroczystym ślubowaniu, odbyło się pasowanie na ucznia dokonane przez Panią Dyrektor.

Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści dostali upominki od klasy drugiej i trzeciej, od rodziców a od szkoły pamiątkowe dyplomy. Po uroczystości odbyło się sympatyczne słodkie spotkanie uczniów i rodziców z wychowawcami w salach lekcyjnych

Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci całej naszej szkolnej rodziny.