Szkolny Konkurs Wiedzy Ekonomicznej.

#ZłoteSzkołyNBP
BEZPIECZNI W FINANSACH OSOBISTYCH
SZKOLNY KONKURS WIEDZY EKONOMICZNEJ

W ramach projektu #ZłoteSzkołyNBP podjęliśmy się wraz z uczniami wykonania wielu zadań. Jednym z nich było przygotowanie i przeprowadzenie Szkolnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej.

Ambasadorzy projektu wspólnie opracowali regulamin konkursu, zestaw pytań konkursowych i klucz odpowiedzi. Po zatwierdzeniu przez nauczyciela- koordynatora projektu, ambasadorowie przeprowadzili konkurs wśród chętnych uczniów. Przez godzinę 13 uczniów zmagało  się z 19 zadaniami za które można było uzyskać 19 pkt. Nad samodzielnością pracy czuwała jedna z opiekunek projektu. Zadania wymagały umiejętności poprawnego wykonywania obliczeń, wykonywania działań ułożonych w logiczny ciąg, a przede wszystkim znajomości znaczenia pojęć ekonomicznych.

Po zakończonym konkursie ambasadorzy zajęli się poprawą prac konkursowych.  Skrupulatnie sprawdzali każdą odpowiedź, sumowali zdobyte punkty. Wszyscy uczestnicy wykazali się znajomością tematu.

Trzy najwyższe miejsca zajęli:

1. Aleksander Obszański- 17 pkt
  2. Cyprian Stój, Szymon Radoń- 15 pkt
  3. Jakub Żebracki, Róża Soboń, Zuzanna Światek- 14 pkt.

Wszystkim biorącym udział w konkursie, a szczególnie tym, którzy osiągnęli najwyższe wyniki, serdecznie gratulujemy!