Strona Główna
XII Edycja gminnego konkursu „Z Aniołem w tle”
- Szczegóły
- Opublikowano: wtorek, 20, grudzień 2016 23:25
16 grudnia 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu odbyła się XII edycja Gminnego konkursu „Z Aniołem w tle”. Konkurszostał zorganizowany przez Zespół Szkół Publicznych w Tarnowcu i GOK w Tarnowcu pod kierunkiem p. Edyty Koszyk i p. Bartłomieja Smyki. W konkursie wzięło udział 121 uczniów ze szkół z terenu naszej Gminy: NZSP Łajsce, NSP Czeluśnica, NZSP Umieszcz, , NSP Wrocanka, NSP Roztoki, NSP Łubienko, NSP Glinik Polski, Gimnazjum Łubno Szlacheckie, ZSP Tarnowiec W tym roku prace konkursowe wykonywane były w 6 grupach wiekowych: klasa I, II, III – choinka, klasa IV, V-VI – szopka-płaskorzeźba, klasy gimnazjalne - ozdoba na drzwi. Komisja w składzie: p. Urszula Boratyn, p. Alicja Grasela, p. Magdalena Fortuna, p. Magdalena Kopczak, p. Joanna Tomkiewicz dokonała oceny prac.
Robótka 2016.
- Szczegóły
- Opublikowano: wtorek, 20, grudzień 2016 23:21
Są na świecie nie tylko ludzie zdrowi i szczęśliwi. Niektórym los poskąpił powodzenia, zdrowia, ogniska rodzinnego. Takim osobom dedykowana jest akcja Robótka 2016. Pensjonariusze Domu Opieki Społecznej w Niegowie od siedmiu lat otrzymują kartki świąteczne, wykonane specjalnie dla nich przez ludzi dobrej woli.
V Edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego.
- Szczegóły
- Opublikowano: wtorek, 20, grudzień 2016 23:14
9 grudnia 2016 r. o godzinie 9:00 odbył się Gminny Konkurs Ortograiczny „Gżegżółka”. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów z klas II i III Szkół Podstawowych z Gminy Tarnowiec – N.S.P. w Czeluśnicy, N.S.P w Roztokach, N.S.P we Wrocance i S.P. w Tarnowcu. Uczniowie pisali test, w którym musieli się wykazać nie tylko ortografią, ale także umiejętnością rozumienia tekstu, rozwiązywaniem rebusów, zagadek oraz znajomością przysłów.
Uczniowie gimnazjum na Uniwersytecie Rzeszowskim.
- Szczegóły
- Opublikowano: wtorek, 20, grudzień 2016 23:06
6 grudnia uczniowie gimnazjum pod opieką pani dyrektor Urszuli Boratyn, pana Stanisława Cichonia i pani Marii Kotulak odwiedzili Uniwersytet Rzeszowski wydział Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy.
Podzieleni na grupy rozpoczęliśmy zwiedzanie. Odwiedziliśmy pracownie mechaniczne, w których dużym zainteresowaniem cieszyły się drukarki wykonujące prace w formacie 3 i 4 D oraz kamery, które dają pełny obraz temperatury ciała człowieka. W pracowni zajmującej się badaniami nad światłowodami i przesyłami danych każda z grup została dłużej, pytaniom nie było końca J. Wiedząc od młodszych kolegów o fizyku – Einsteinie szybko dotarliśmy do jego gabinetu, by tam obejrzeć doświadczenia, które tłumaczą zjawiska fizyczne.
Reforma edukacji. Najważniejsze zmiany. Pytania i odpowiedzi.
- Szczegóły
- Opublikowano: czwartek, 01, grudzień 2016 19:54
Zachęcamy do zapoznania się z założeniami reformy edukacji przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
(kliknięcie na grafikę otworzy dokument).
www.reformaedukacji.men.gov.pl – pod tym adresem wystartował specjalny serwis informacyjny o zmianach w systemie edukacji.
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny pod hasłem: „Mistrz Ortografii”
- Szczegóły
- Opublikowano: wtorek, 29, listopad 2016 21:40
„Źle mówić lub pisać –
to znaczy krzywdzić swoją mową tych wszystkich,
którzy ją budowali.
Język smuci się, choruje,
gdy ludzie źle nim mówią i piszą”
Janusz Korczak
Takie motto towarzyszyło tegorocznej edycji konkursu ortograficznego, który miał miejsce 29 listopada 2016 r. w Zespole Szkół Publicznych w Tarnowcu. Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny zorganizowany był dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum, w którym ubiegano się o tytuł „Mistrza Ortografii”.
Znani i lubiani czytają najmłodszym – cd-3
- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 28, listopad 2016 21:32
„Dawno temu, w grodzie zwanym Kruszwica, nad jeziorem Gopło mieszkał książę Popiel. Był to władca lubiący hulanki i polowania, a nie dbający o swój lud. Jego żona, niemiecka księżniczka, również nie cieszyła się dobrą sławą. Martwiło to stryjów księcia, rycerzy wielkopolskich, którzy z coraz większym niepokojem obserwowali poczynania Popiela. ...”
Historię Popiela w ramach akcji „Znani i lubiani czytają najmłodszym” przybliżył najmłodszym uczniom naszej szkoły ppłk Ziara pracownik WKU w Jaśle. Pan ppłk Ziara nie tylko niezwykle ciekawie przeczytał legendę, ale również bardzo interesująco opowiadał o roli wojska w czasie pokoju.
Andrzejki 2016.
- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 28, listopad 2016 19:28
Andrzeju, Andrzeju
Prosimy dziś Ciebie,
Pozwól nam zobaczyć
Co pisane nam w niebie.
Nasza szkoła nie tylko promuje nowoczesność, ale od lat kultywuje staropolskie obyczaje. W związku z tym w środę i czwartek - 23 i 24 listopada obchodziliśmy hucznie i radośnie andrzejki. Tradycyjne wróżby przygotowały i przeprowadziły przebrane za wróżki uczennice starszych klas. Wszyscy uczniowie bawili się ze swoimi wychowawcami na dyskotekach andrzejkowych. Rodzice zapewnili dzieciom smaczny poczęstunek. Wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie imprezy andrzejkowej – Radzie Rodziców Samorządom Uczniowskim szkoły podstawowej i gimnazjum, wychowawcom – serdecznie dziękujemy.
Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole.
- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 28, listopad 2016 16:39
"Jestem sobie mały miś, śmieszny miś,
znam się z dziećmi nie od dziś!"
Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku...
25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Czy warto go świętować? Uważam, że zdecydowanie tak. Niewiele rzeczy w dzisiejszym świecie wzrusza, pobudza ciepłe emocje i ma w sobie tyle łagodności i dobra, ile zawiera się w tej prostej zabawce, jaką jest pluszowy miś.
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych - awans do zawodów rejonowych
- Szczegóły
- Opublikowano: czwartek, 24, listopad 2016 23:07
"Szachy są kamieniem probierczym inteligencji."
- Johann Wolfgang Goethe
W Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle 8 listopada 2016 roku, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w szachach drużynowych.
W tych zawodach wzięła udział drużyna uczniów ze Szkoły Podstawowej w Tarnowcu w składzie: Ksawery Forc – kl 3a, Mikołaj Drzał – kl 5a, Bartłomiej Michna – kl 5a, Julia Lorenc – kl 6.
Mistrzostwa zostały rozegrane w formule otwartej (bez podziału na typy szkół) systemem szwajcarskim.
W turnieju rozegrano 9 rund na dystansie 10 minut dla zawodnika. Nad przebiegiem zawodów czuwał pan Ryszard Madej.
Były to dopiero trzecie rozgrywki, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.
Drużyna w swojej kategorii zdobyła pierwsze miejsce i zakwalifikowali się na kolejny etap rozgrywek.