Strona Główna
„Historia polskiego pieniądza” na lekcjach języka polskiego. (2)
- Szczegóły
- Opublikowano: piątek, 01, marzec 2024 10:08
#ZloteSzkolyNBP
LEKCJA Z EKONOMIĄ
„Historia polskiego pieniądza” na lekcjach języka polskiego
Uczniowie klasy VII i VIII zmierzyli się z testem czytania ze zrozumieniem o historii polskiego pieniądza. Arkusz składał się z zdań zamkniętych jednokrotnego wyboru i zadań otwartych. Tekst zawierał najważniejsze informacje o emisji polskiego złotego od czasów Chrobrego, aż po współczesność.
Wieczornica „Szesz prawd”
- Szczegóły
- Opublikowano: wtorek, 27, luty 2024 10:29
W piątek 23 lutego w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu odbyła się niezwykła uroczystość w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Wieczornica połączona była z promocją zeszytu poetyckiego „Szesz prawd” - po hebrajsku „sześć” poetki Beaty Świszcz.
POLSKI ZŁOTY W OBIEGU OD 100 LAT
- Szczegóły
- Opublikowano: wtorek, 27, luty 2024 10:18
#ZłoteSzkołyNBP
POLSKI ZŁOTY W OBIEGU OD 100 LAT
– NBP i jego funkcja emisyjna
W ramach realizowanego programu POLSKI ZŁOTY W OBIEGU OD 100 LAT – NBP i jego funkcja emisyjna na zajęciach historii w klasach IV - VIII zostały przeprowadzone lekcje z ekonomią z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych. Lekcje skupiały się wokół tematyki reformy walutowej i powstania Banku Polskiego S.A.
Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.
- Szczegóły
- Opublikowano: czwartek, 22, luty 2024 09:25
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego– coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.
14 lutego 2024 WALENTYNKI
- Szczegóły
- Opublikowano: środa, 21, luty 2024 13:12
Walentynki są obchodzone w Europie już od średniowiecza. Nazwa ta pochodzi od św. Walentego z Rzymu, biskupa, lekarza i męczennika. Do Polski obchody walentynkowe trafiły wraz z kultem patrona. Stałym elementem tego święta jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych ozdobnych karteczek. Czerwone, najczęściej w kształcie serca, opatrzone są walentynkowym wierszykiem, a często i miłosnym wyznaniem.
Wizyta w Banku.
- Szczegóły
- Opublikowano: piątek, 16, luty 2024 09:33
#ZłoteSzkołyNBP – DEBATA
WIZYTA W BANKU
Realizując program #ZłoteSzkołyNBP Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, pod opieką pani Katarzyny Forc, udała się do Banku Spółdzielczego w Bieczu, oddział w Tarnowcu aby lepiej poznać jego funkcje i poszerzyć swoją wiedzę na temat pieniędzy, które kiedyś funkcjonowały w Polsce oraz tych, które są obecnie w obiegu.
,,Każdy zwierzak ma prawo mieć pełny brzuszek”
- Szczegóły
- Opublikowano: piątek, 16, luty 2024 09:26
Nasza szkoła również w tym roku przyłączyła się do akcji zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska ,,Wesoły Kundelek” w Lesku” pod hasłem ,,Zostań pomocnikiem Mikołaja”.
Innowacja pedagogiczna „Bliżej natury”
- Szczegóły
- Opublikowano: piątek, 26, styczeń 2024 13:59
Wspólnym mianownikiem innowacji pedagogicznej „Bliżej natury” i projektu „Miododajni architekci wśród drzew” jest działanie. Łączą one w sobie miłość do przyrody, kreatywność, zaangażowanie, wspólną pracę, pozyskiwanie nowych umiejętności, działanie w terenie.
Jesienią, w listopadzie, wraz z grupą młodzieży udało nam się posadzić tulipany. Mamy nadzieję, że wiosną będziemy cieszyć się pięknem ich kwiatów.
#ZłoteSzkołyNBP – JĘZYK POLSKI Z EKONOMIĄ.
- Szczegóły
- Opublikowano: piątek, 26, styczeń 2024 13:43
#ZłoteSzkołyNBP – JĘZYK POLSKI Z EKONOMIĄ
Pieniądze…te podobno nigdy nie zasypiają…?...?
Lekcja została przeprowadzona w klasach – VII a i VII b oraz w VIII. Uczniowie, podzieleni na grupy, otrzymali fiszki z 8 zadaniami językowymi, w których motywem przewodnim były PIENIĄDZE. Przy okazji uczniowie utrwalali już zdobyte umiejętności z zakresu składni, fleksji, słowotwórstwa i fonetyki, a także frazeologii i ortografii.