Szkolne logo programu.

#ZłoteSzkołyNBP

BEZPIECZNI W FINANSACH OSOBISTYCH

SZKOLNE LOGO PROGRAMU

Konkurs na szkolne logo programu „Bezpieczni w finansach osobistych” został przeprowadzony wśród uczniów klas siódmych i ósmych. Głównym celem konkursu było wprowadzenie uczniów w tak ważną tematykę jaką są finanse osobiste, ich zabezpieczenie oraz umiejętność dysponowania nimi. Na zapoznanie z tematyką oraz wykonanie logo przeznaczono po dwie jednostki lekcyjne  – lekcje plastyki i geografii.

Po zapoznaniu się z tematem oraz wiodącymi celami uczniowie zostali podzieleni w każdej klasie na pięć  kilkuosobowych grup i przystąpili do pracy. Najpierw należało wykonać  projekt swoich prac a następnie już  po owocnych dyskusjach  uczniowie przystąpili do realizacji logo. Technika wykonania logo była dowolna, jednak w pewnym sensie ograniczona, gdyż należało je wykonać na drewnianej zakładce – zakładce do książki.  Uczniowie przygotowani w przeróżne pomoce plastyczne pracowali z zapałem i wielkim zaangażowaniem. Głośne dyskusje, wzajemne wskazówki i wspólna praca  zaowocowały wspaniałymi wytworami uczniów. Po wykonaniu przez każdą grupę logo (20 prac) przystąpiono do wyboru najlepszych. Drużyna Ambasadorów Wiedzy Ekonomicznej miała bardzo trudne zadanie – należało spośród pięciu prac z każdej klasy wybrać tą najlepszą. Po burzliwych obradach ustalono, że każda klasa otrzyma I miejsce. Również Jury złożone z nauczycieli prowadzących projekt #ZłoteSzkołyNBP wybrało „Swoją’ najlepszą przedstawicielkę prac – szkolne logo „Bezpieczni w finansach osobistych”.

Nagrodzeni:

Klasa VIIa – Julia Sławniak, Emilia Kwiek, Karolina Bielecka

Klasa VIIb – Nadia Pawłowska, Maja Radoń, Daria Utylska, Wiktoria Śmietana, Patrycja Klekot

Klasa VIIIa – Miłosz Markuc, Kornelia Ziomek, Kasper Krzakiewicz, Kamil Sabal

Klasa VIIIb – Martyna Gruszkoś, Amelia Bielańska, Ewelina Zywar, Izabela Sorys

Natomiast nagrodę specjalną przyznaną przez nauczycieli – opiekunów projektu otrzymała praca wykonana przez  Aleksandrę Baca, Annę ŁuszczBartosza Piątkowskiego.